poniedziałek, 24 września 2012

Młodzieżowcy poznali przeciwników


Szwajcaria, Białoruś i Włochy – to zespoły, z którymi reprezentacja Polski spotka się w grupie szóstej kwalifikacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego zaplanowanego na 4-6 stycznia 2013 roku, będzie Białoruś. Do finałów MMŚ, które zostaną rozegrane 14-28 lipca 2013 roku w Bośni i Hercegowinie z szóstej grupy eliminacyjnej zakwalifikuje się tylko jej zwycięzca. Wśród zawodników powołanych do reprezentacji Polski przez trenera Jarosława Cieślikowskiego jest występujący na co dzień w Orlen Wiśle Płock Paweł Paczkowski. Selekcjoner młodzieżówki wysłał powołania również do dwóch nafciarzy występujących obecnie w innych klubach – Kacpra Adamskiego i Michała Obiały. 
Do europejskich eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata zgłosiło się 28 zespołów narodowych. Zostały one podzielone na siedem grup po cztery drużyny. Bośnia i Hercegowina (gospodarz turnieju finałowego), Hiszpania (mistrz Europy) oraz Chorwacja (wicemistrz) zapewniły sobie udział w MMŚ bez konieczności gry w eliminacjach.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy Szwajcaria zajęła ósme miejsce, Białoruś nie awansowała do turnieju finałowego, a Włochy nie wzięły udziału w eliminacjach.

Podział na grupy:
Grupa 1: Słowenia, Islandia, Holandia, Ukraina
Grupa 2: Szwecja, Portugalia, Węgry, Belgia
Grupa 3: Dania, Serbia, Słowacja, Grecja
Grupa 4: Niemcy, Czechy, Finlandia, Austria
Grupa 5: Norwegia, Francja, Czarnogóra, Estonia
Grupa 6: Szwajcaria, Polska, Białoruś, Włochy
Grupa 7: Rosja, Turcja, Izrael, Rumunia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz