poniedziałek, 24 września 2012

Doskonały początek. Słupia – Jutrzenka 23:27

Piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka Płock w imponującym stylu rozpoczęły sezon 2012/2013. Podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego w pierwszym meczu pierwszej ligi pokonały na wyjeździe Słupię Słupsk 27:23. Płocczanki wyraźnie mają patent na wygrywanie w Słupsku. Warto przypomnieć, że w poprzednich rozgrywkach Jutrzenka wygrała w słupskiej hali przy ulicy Hubalczyków 20:19. W ekipie z Płocka najskuteczniejsze okazały się Marta Krysiak, która zdobyła siedem bramek oraz Martyna Borysławska, która trafiała sześciokrotnie. Godny podkreślenia jest fakt, że Jutrzenka okazała się jedyną ekipą, która w kolejce inaugurującej nowy sezon pierwszoligowy zdołała odnieść zwycięstwo w meczu wyjazdowym.

Płocczanki wyjechały do Słupska pełne wiary w swoje umiejętności i możliwość odniesienia zwycięstwa, ale jednocześnie z szacunkiem dla przeciwniczek. Doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że nadmierna pewność siebie może prowadzić do nonszalancji w grze i przez to okazać się zgubna.

Zespół prowadzony przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego, wspomaganych przez odpowiedzialnego za szkolenie bramkarek Jarosława Krzemińskiego, od pierwszych minut grał bardzo uważnie i odpowiedzialnie. Płocczanki wymuszały na swoich rywalkach błędy techniczne, dzięki czemu miały okazje do wyprowadzania kontrataków. Dobrze radziły sobie również w ataku pozycyjnym. Nic dziwnego, że po pierwszych 30 minutach gry Jutrzenka prowadziła 15:10.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ wielkim zmianom. To płocczanki nadawały ton rywalizacji, spokojnie utrzymując bezpieczny dystans. Miejscowe zawodniczki robiły, co mogły, aby zniwelować niekorzystną dla siebie różnicę bramek, ale nie były w stanie praktycznie nic zrobić. Udało im się jedynie zmniejszyć przewagę płocczanek do czterech oczek.

Bardzo dobrze zaprezentowała się w Słupsku Martyna Borysławska. Młoda, niezwykle utalentowana zawodniczka po raz kolejny udowodniła, że kiedy Edyta Charzyńska wróci do pełni zdrowia, będzie miała bardzo poważną rywalkę na lewym rozegraniu. Martyna pokazała też swoją grą, że w pełni zasłużyła na niedawne powołanie do reprezentacji Polski juniorek.

Świetnie spisała się także Marta Krysiak, która – podobnie jak Martyna Borysławska – została wybrana do siódemki gwiazd niedawnego turnieju o puchar prezydenta Płocka. Dwie rozgrywające zdobyły niemal połowę bramek dla Jutrzenki, walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu.

Słupia Słupsk – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 23:27 (10:15)
Słupia: Balcerz, Ilska 7, Cieśla 4, Wiśniewska, Łazańska-Korewo 3, Rolbiewska 5, Borowska 1, Olejarczyk, Lisiecka, Krawczyńska 2, Dominiak 1, Smutek, Nowakowska, Porębska, Biernaczyk.
Jutrzenka: Pietrzak, Obrębalska – Różańska 2, Charzyńska, Neitsch 1, Klucznik 1, Janiszewska 4, Laskowska, Zaremba 1, Jankowska 5, Krysiak 7, Rędzińska, Borysławska 6.