poniedziałek, 24 września 2012

Niepowodzenie płocczanina w ChorwacjiNie udał się Patrykowi Ciechomskiemu start w Mistrzostwach Europy Juniorów z chorwackim mieście Porec. Zawodnik trenujący na co dzień pod okiem Wojciecha Pudlika w AZS PWSZ Jutrzenka Płock już w pierwszej walce przegrał z reprezentującym Niemcy Davidem Tekiciem. Niestety, jego przeciwnik wkrótce również został pokonany, więc płocki judoka nie miał szans na kontynuowanie swojego mistrzowskiego występu w repasażach.

Walka od początku układała się nie po myśli reprezentanta Polski. Już w 57. sekundzie Patryk Ciechomski otrzymał karę shido. Kiedy kończyła się druga minuta walki, David Tekić zaatakował, stosując technikę ocenioną przez sędziów na waza-ari. Niespełna piętnaście sekund później Niemiec po raz kolejny znalazł sposób na zaatakowanie Patryka. Okazało się, że tym razem atak był jeszcze bardziej efektowny, bo sędziowie ocenili go na ippon, co oznaczało zakończenie walki przed czasem.

Jedyną szansą płocczanina na pozostanie w turnieju mistrzowskim był awans Davida Tekicia do strefy medalowej. Wówczas Patryk mógłby walczyć w repasażach. Niestety, okazało się, że już w drugiej rundzie pogromcą Niemca został Rezo Tsulukidze z Gruzji. A to oznaczało, że przygotda Patryka Ciechomskiego z tegorocznymi Mistrzostwami Europy Juniorów zakończyła się już po pierwszej walce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz