poniedziałek, 3 września 2012

Młoda Wisła i Mazur punktują, Błękitni i Kasztelan na kolanach

Na Stadionie Leśnym w Gąbinie miejscowi Błękitni zostali rozgromieni przez prowadzącą w tabeli grupy północnej czwartej ligi Mławiankę Mława 5:0. Kasztelan Sierpc przegrał w meczu wyjazdowym z Ostrovią Ostrów Mazowiecka 3:0. Na szczęście po ubiegłotygodniowej wpadce (ligowa porażka u siebie i odpadnięcie z Pucharu Polski) szybko pozbierał się Mazur Gostynin, który w Łomiankach rozprawił się z miejscowym KS-em, wygrywając 2:0. Kolejne punkty do swego dorobku dopisała również Młoda Wisła, która po wyrównanym meczu pokonała u siebie Narew z Ostrołęki 2:1. Wszystkie bramki padły w ostatnim kwadransie gry.

Błękitni podejmowali na Stadionie Leśnym ekipę lidera. Miejscowi kibice mieli nadzieję, że ich ulubieńcy w końcu przełamią złą tradycję i zaczną z dobrej strony pokazywać się w meczach, które rozgrywają jako gospodarz. Niestety, po porażce z gostynińskim Mazurem trzeba było przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Mławianka objęła prowadzenie już w dziewiątej minucie gry dzięki bramce zdobytej przez Piotra Melchinkiewicza. A później nastąpił popis 37-letniego Mariusza Walczaka, który cztery razy pokonał bramkarza miejscowych. Niestety, drużyna prowadzona przez trenera Marka Ledziona nie miała w tym meczu praktycznie nic do powiedzenia.

Również w dziewiątej minucie pierwszego gola stracił Kasztelan Sierpc, grający w Ostrowii Mazowieckiej. Zanim zakończyła się pierwsza połowa, gospodarze jeszcze dwukrotnie zdołali umieścić piłkę w bramce „Piwoszy”, ustalając tym samym wynik meczu. W tej sytuacji o ratowanie honor zespołów podlegających Płockiemu Okręgowemu Związkowi Piłkarskiemu musiały postarać się Mazur Gostynin oraz Młoda Wisła.

Gostynianie w Łomiankach rozpoczęli bardzo uważnie i rozważnie. Nie chcieli dać gospodarzom sposobności do prowadzenia gry, więc starali się jak najmocniej zagęścić środek pola. Nie do końca im się to udało, bo już w pierwszym kwadransie gospodarze mieli dwie niezłe okazje do zdobycia gola. Na szczęście Robert Ratajski spisał się bez zarzutu.

Z czasem jednak na boisku zaczęli dominować gostynianie, którzy coraz częściej zapuszczali się pod pole karne swoich przeciwników. W 30. minucie jedna z takich akcji zakończyła się podaniem Bartosza Komorowskiego w pole karne, gdzie wbiegał właśnie Mateusz Ziułkowski. Młody pomocnik Mazura uderzył po ziemi na tyle precyzyjnie, że bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

Miejscowi chcieli jak najszybciej odrobić straty, ale ekipa trenera Waldemara Figurskiego broniła się bardzo umiejętnie. A jeśli już nawet gracze z Łomianek przedarli się w okolice pola karnego Mazura, gostynianie mogli liczyć na Roberta Ratajskiego lub na... łut szczęścia.

Tymczasem w 70. minucie nastąpiła niemal kopia akcji, która przyniosła gościom gola. Ponownie skrzydłem urwał się Bartosz Komorowski, który zgrał piłkę na pole karne, gdzie pojawił się Mateusz Ziułkowski. Drugi jego gol w tym meczu był jednak bardziej efektowny, bo tym razem pokonał wychodzącego na przedpole bramkarza precyzyjnym lobem.

Młoda Wisła musiała stawić czoła Narwi Ostrołęka, która poprzedni sezon spędziła w trzeciej lidze.  W Płocku bardzo długo trzeba było czekać na bramki. Pierwsza padła dopiero w 76. minucie, kiedy Łukasz Synowicz idealnie wykorzystał podanie Krzysztofa Garczewskiego. Sześć minut później Krystian Pomorski obsłużył świetnym podaniem Adriana Bieńkowskiego, który nie mógł zmarnować tak precyzyjnej asysty.

Ostatnie minuty spotkania to dwa rzuty karne. Pierwszy z nich podyktowany został za faul Mariusza Śniecia na Piotrze Dawidzkim i wykorzystany przez Strzeżysza. Później na linii jedenastu metrów stanął Damian Adamczyk, ale Łyziński nie dał się pokonać i ostatecznie mecz Wisły II z byłym trzecioligowcem zakończył się wynikiem 2:1.

Czwarta kolejka IV ligi:

Błękitni Gąbin - Mławianka Mława 0:5 (0:3)

Bramki: Melchinkiewicz (9.), Walczak 4 (30., 43. 55. i 56.)
Błękitni: Nowakowski (46. Wydra) - Nowak (46. Różycki), Tomaszewski, Kiełbasa, Rogoziński - Lisiecki (68. Kłys), Winnicki, Józwiak (46. Skierkowski), Truskolaski, Dębicki - Wiśniewski

KS Łomianki – Mazur Gostynin 0:2 (0:1)
Bramki: Ziułkowski 2 (30. i 70.)
Łomianki: Wielgus – Matuszczak, Kołacz, Ziąbski, Gac (46. Kawka), Gac, Walkowski, Jaworski, Madej (69. Borowik), Mikołajczyk, Wojtczak (78. Wilczewski)
Mazur: Ratajski – Matusiak, Dutkiewicz, Dutkiewicz (87. Kiereś), Stańczak, Ziułkowski, A. Górecki, Surmak, P. Wilamowski (61. R. Wilamowski), Jaśkiewicz (78. Sławiński), Komorowski (89. M. Górecki)

Wisła II Płock - Narew Ostrołęka 2:1 (0:0)
Bramki: Synowicz (76.) i Bieńkowski (82.) dla Wisły II oraz Strzeżysz (87. - k) dla Narwi
Wisła II: Barański - Śnieć, Bieńkowski, Wawrzyński, Synowicz - Stański (72. Koryto.), Adamczyk, Pomorski, Kamiński (68. Kotarski), Mitura Garczewski.
Narew: Łyziński - Gawrych, Zalewski, Jędrzejczyk, Rupacz - Wargulewski (81. Dzwonkowski), Strzeżysz, Dawidzki, Stachowicz (62. Nakielski) - Karamushka (72. Pi etrasiak), Niedźwiecki (79. Kubat)

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Kasztelan Sierpc 3:0 (3:0)
Bramki: Ciach (9.), Zacheja (35.) i Wilczewski (42)

Pozostałe rezultaty: Bug Wyszków - Nadnarwianka Pułtusk 4:0, Błękitni Raciąż - MKS Przasnysz 2:2, Wkra Żuromin - Czarni Węgrów 1:0, Huragan Wołomin - Bzura Chodaków 1:0. Tabela: 1. Mławianka 12, 2. Huragan 12, 3. Wkra 10, 4. Wisła II 9, 5. Mazur 9, 8. Błękitni 6, 13. Kasztelan 3