czwartek, 20 września 2012

Judocy z Płocka mało gościnni

Fot. Tomasz Miecznik
Portal Płock
Ponad 220 zawodniczek i zawodników z Czech, Danii, Rosji, Mołdawii i Ukrainy oraz polskie ekipy ze Skierniewic, Ostródy, Grodziska Mazowieckiego, Warszawy oraz Płocka wzięło udział w Międzynarodowym Festiwalu Judo Dzieci i Młodzieży Miast Partnerskich Płocka. Gospodarze reprezentowani byli przez trzy kluby – UKS Eljot, UKS Sensei i AZS PWSZ Jutrzenka. Chociaż rywale okazali się niezwykle wymagający, płocczanie zdołali wygrać rywalizację aż w czternastu kategoriach. Zawody odbywały się już po raz piąty w hali sportowej Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica.
Obok trzech płockich klubów na rozłożonych w hali Włodkowica tatami walczyli również reprezentanci Wojownika Skierniewice, Shizoku Ostróda, Piranii Grodzisk Mazowiecki, Rysia Warszawa, Kromieriża i Hulina z Czech, a także zespoły z Danii, Rosji, Mołdawii i Ukrainy.

Większość walk dostarczyła kibicom emocji od pierwszej do ostatniej sekundy. Zawodniczki i zawodnicy starali się udowodnić, że nie brakuje im zarówno ambicji jak i umiejętności. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce przypadło Eljotowi Płock. Na miejscu drugim uplasowała się rosyjska drużyna z Mytyszczi, a na trzecim Sensei Płock.

Przedstawiciele płockich klubów, którzy okazali się najlepsi w swoich kategoriach: Otylia Januszewska, Tamara Nowicka, Katarzyna Zdrojewska, Martyna Maślanka, Kuba Zieliński i Oliwia Waśkiewicz (wszyscy UKS Eljot), Monika Dziembowska, Mateusz Bugaj, Hubert Milczarski, Adam Morawski, Marcin Skomurski, Krystian Włudarczyk (wszyscy UKS Sensei) oraz Patryk Ciechomski i Szymon Domżałowicz (obaj AZS PWSZ Jutrzenka).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz