czwartek, 20 września 2012

Unia czeka na rywala

Unia Czermno została pierwszym finalistą Pucharu Polski na szczeblu Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Beniaminek klasy okręgowej, występując w roli gospodarza pokonał 4:0 Wisłę Duninów. Z kim zmierzą się czermnianie wiadomo będzie dopiero we wtorek 25 września. Na ten termin przełożony bowiem został drugi z półfinałów PP, w którym Błękitni Gąbin mają zmierzyć się z rezerwami płockiej Wisły. Termin tego spotkania został zmieniony w związku z drugoligowym meczem pierwszego zespołu Wisły z Olimpią Elbląg.

W pierwszym półfinale Okręgowego Pucharu Polski spotkały się dwa zespoły, które sąsiadują ze sobą w tabeli klasy okręgowej. Wisła Duninów zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 15 oczek. Czwarta jest Unia Czermno, która ma jeden punkt mniej. Wisłę czeka jednak jeszcze przełożony na 3 października zaległy mecz z Amatorem Maszewo.

Pojedynek dwóch drużyn, które w obecnym sezonie bardzo dobrze spisują się w rozgrywkach klasy okręgowej zapowiadał się bardzo interesująco. Okazało się jednak, że był wyjątkowo jednostronny. Wisła dotarła na miejsce w zaledwie jedenastoosobowym składzie, nie mając żadnego gracza na ławce rezerwowych.

Już w szóstej minucie jeden z duninowian interweniował na tyle pechowo, że skierował piłkę do własnej bramki. Chwilę później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Damian Sztendor. Ten sam zawodnik ustalił końcowy wynik meczu, wykorzystując w 50. minucie rzut karny. Wcześniej jednak – jeszcze w pierwszej połowie – trzeciego gola dla Unii zdobył Przemysław Nowicki.

W 60. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Rafał Rękawiecki. Duninowianie grali więc w dziesiątkę. Okazało się, że to nie był jeszcze koniec ich osłabień. W 75. minucie kontuzji doznał Maciej Czapski. Sędzia musiał przerwać mecz na kwadrans. Uraz bramkarza Wisły okazał się na tyle poważny, że karetka musiała odwieźć go do szpitala. Po wznowieniu gry ekipa z Duninowa dokończyła mecz w dziewięcioosobowym składzie. Jeśli goście w tej sytuacji mieliby z czegoś się cieszyć, to chyba wyłącznie z faktu, że w końcówce nie stracili już żadnego gola.

Drugi mecz półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Błękitni Gąbin - Wisła II Płock zostanie rozegrany we wtorek 25 września o 16.00 na Stadionie Leśnym w Gąbinie.

Unia Czermno - Wisła Duninów 4:0 (3:0)
Bramki: samobójcza (6.), Sztendor 2 (8 i 50. - karny) i Nowicki (36.)