czwartek, 20 września 2012

Wioślarskie święto


Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim, Memoriał Juliusza Kawieckiego, Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych o puchar marszałka województwa mazowieckiego oraz  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to cztery wioślarskie imprezy, które zostały zaplanowane na 22-23 września na płockiej Sobótce. Współorganizatorami wioślarskiego święta są Płockie Towarzystwo Wioślarskie, Urząd Miasta Płocka, marszałek województwa mazowieckiego oraz Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Najbardziej emocjonująco zapowiadają się mistrzowskie sprinty, w których swój udział zapowiedzieli między innymi uczestnicy Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.
Najdłuższą historią może pochwalić się  Memoriał Juliusza Kawieckiego, który rozegrany będzie już po raz 29. Zawodnicy rywalizować będą o puchary ufundowane przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Po raz czternasty organizowany jest Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych o puchar marszałka województwa mazowieckiego. W tej imprezie najmłodsi adepci wioślarstwa ścigać się będą na specjalnych niewywrotnych łodziach. Pierwszego dnia popłyną indywidualnie na czas, drugiego w sztafetach wahadłowych. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to najbardiej prestiżowa impreza sezonu dla w kategorii wiekowej. Na Zalewie Sobótka rywalizować będą reprezentacje klubów z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Najbardziej emocjonująco zapowiadają się organizowane po raz czwarty Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim. Zawody z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem, gromadząc coraz większą grupę widzów oraz startujących. Swój udział w tegorocznych regatach zapowiedzieli między innymi uczestnicy niedawnych Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz