poniedziałek, 17 września 2012

Dobry początek młodych szczypiornistów

Występujący w drugiej lidze piłkarze ręczni Orlen Wisły II bardzo efektownie rozpoczęli sezon 2012/2013. Młodzi nafciarze, który poprzednie rozgrywki rozpoczęli od kilku bolesnych porażek, tym razem już w pierwszym meczu mogli cieszyć się z wygranej. Ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego pokonała SPR Pabiks Pabianice 30:17. Goście tylko w pierwszej fazie meczu byli w stanie dotrzymać kroku zespołowi z Płocka, później jednak przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę.
Młodzi płocczanie zaczęli nieco spięci, przez co ponad kwadrans nie byli w stanie przełamać swoich przeciwników. W końcu jednak „wrzucili piąty bieg” i zaczęli powiększać przewagę. Do przerwy wyniosła ona jednak tylko cztery oczka.
Po przerwie płocczanie energiczniej zabrali się do pracy, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Wystarczyło dziesięć minut, aby przewaga z pierwszej połowy została podwojona, a zanim zabrzmiała końcowa syrena płocczanie zdołali wypracować dwucyfrową różnicę bramek.

Orlen Wisła II Płock – SPR Pabiks Pabianice 30:17 (14:10)
Orlen Wisła II: Góral, Dankiewicz - Sandurski 5, Zaremba 5, Olszewski 4, Staniszewski 3, M. Sikorski 3, J. Sikorski 2, Góralski 2, Piechowski 2, Zawadzki 1, Chrobociński 1, Żochowski 1, Kociuba 1, Lewandowski, Grzywiński.