poniedziałek, 17 września 2012

Srebro Martyny Maślanki w OPP juniorów

Drugie miejsce w kategorii wagowej -44 kg IV Otwartego Pucharu Polski Juniorów im. Tadeusza Naskręta w judo wywalczyła zawodniczka Eljot Płock, Martyna Maślanka (na zdjęciu pierwsza z lewej). Filigranowa judoczka wypadła najlepiej z zawodniczek i zawodników dwóch płockich klubów, którzy pokazali się na tatami w pobliskim Sochaczewie. Na dwudniowe zawody przyjechało aż 232 uczestników z Ukrainy, Włoch, Rosji i oczywiście Polski.

Drugie miejsce dało Martynie zwycięstwo nad reprezentującą miejscowy klub Orkan Anetą Adamiak. Wcześniej płocczanka uległa doświadczonej Weronice Banaszek z Judo Fight Club Warszawa. Martynie chcąc zbyt szybko doprowadzić do zwycięstwa wykonała niezbyt precyzyjny atak, po którym natychmiast została skarcona przez przeciwniczkę. Banaszak w myśl zasady, że najlepszą obroną jest atak, skontrowała płocczankę, rozstrzygając w ten sposób o swoim zwycięstwie.

Siódme miejsce w kategorii -63 kg zajęła klubowa koleżanka Martyny - Dorota Szelkowska, która miała niewiele szczęścia w losowaniu. Najpierw musiała stawić czoła Anecie Pieli z Gwardii Bielsko Biała, która zdobyła później srebrny medal IV OPP, by po przegranej w tej walce zmierzyć się z Ukrainką Snishaną Dutką, która na koniec była trzecia. Na otarcie łez po dwóch przegranych pojedynkach płocczance została świadomość, że choć zajęła ostatnie miejsce w swojej kategorii wagowej, było to miejsce punktowane, a w drugiej walce przegrała po przyznaniu przeciwniczce punktów za waza-ari, a nie przez ippon.

Dziewiąte miejsce zajęła trzecia z płocczanek, która wystartowała w Sochaczewie - Monika Dziembowska (kat. + 78) z UKS Sensei. Zawodniczka drugiego płockiego klubu walczyła aż trzy razy, niestety, wszystkie walki przegrała i nie wyszła z grupy eliminacyjnej. Pokonały ją Anita Formela z GKS Żukowo, Katarzyna Wanatowska z MKS Truso Elbląg oraz Anna Załęczna z TKS Judo Toruń.

Miejsce punktowane zajął natomiast klubowy kolega Moniki - Hubert Milczarski. Był siódmy w kategorii -63, w której rywalizowało już 13 zawodników. Pokonał w Sochaczewie aż dwóch rywali - Pawła Jankowiaka z KS Akademia Judo Poznań oraz w repasażach Macieja Krogulskiego z UKJ 225 Warszawa. Płocczanin musiał w Sochaczewie uznać wyższość Patryka Wawrzyczka z Gwardii Bielsko Biała i Emila Mamedowa z MKS Żak Ełk.

Tylko jedną walkę stoczył w Sochaczewie drugi z płockich juniorów - Dawid Wachowicz z Judo Sensei. Nie miał szczęścia w kategorii -66 (34 zawodników), bowiem rywal, z którym przegrał, Mikołaj Popis z UKS Judo Kontra Mińsk Maz. nie wciągnął go do repasaży, bo odpadł z turnieju już w kolejnej rundzie.

Srebro Martyny Maślanki jest jej już 10 (pięć złotych, trzy srebrne i dwa brązowe) medalem zdobytym w zawodach o randze ogólnopolskiej - mistrzostwach Polski bądź Pucharze Polski w kategoriach wiekowych od młodziczek do juniorek.