piątek, 28 września 2012

Biegające przedszkolakiBył zespół Mażoretek „Iskierki”, które tańczą przy Gminnej Orkiestrze Dętej w Słupnie, był wielki tort dla wszystkich uczestników, były medale i pamiątkowe medale, była niezwykle trudna, chociaż niezbyt długa trasa. I było 32 uczestników w wieku 5-6 lat reprezentujących osiem płockich przedszkoli. Tak właśnie wyglądała trzecie już edycja Biegu Przedszkolaka, którego pomysłodawcą jest Danuta Komosa dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 34. Przy organizacji imprezy nieocenioną pomocą służyli również nauczyciele Kubusiowego Przedszkola oraz doskonale znani w Płocku działacze lekkoatletyczni Wojciech Krokoszyński i Waldemar Gieres. 

Emocji na biegowych trasach było co niemiara. Wprawdzie pięcio- i sześcioletni uczestnicy mieli do pokonania dystans zaledwie trzystu metrów, ale nie oznacza to bynajmniej, że droga od startu do mety była łatwa i prosta. Biegaczki i biegacze radzić sobie musieli z piaskiem, górkami i naturalnymi przeszkodami. Jeśli nie chcieli zakończyć biegu przed dotarciem do linii mety, musieli być cały czas maksymalnie skoncentrowani. Na szczęście dopisała pogoda, więc przedstawiciele przedszkoli numer 4, 9, 15, 21, 25, 29, 34 oraz z niepublicznego przedszkola "Gucio" mieli idealne warunki do biegania.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Wśród pięciolatek najszybsza okazała się Julia Dylewska z Miejskiego Przedszkola nr 34. Rywalizację sześciolatek wwygrała Julia Michalska z MP 4. W gronie chłopców pięcioletnich jako pierwszy do linii mety dotarł Gabriel Przemyłski z MP 29. A najszybszym sześciolatkiem okazał się Kacper Dzikowski z MP 2.

A po zakończeniu sportowej części imprezy wszyscy uczestnicy podziwiali występ Mażoretek ze Słupna i rozkoszowali się wspaniałym, wielkim tortem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz