piątek, 28 września 2012

Mocne przetarcie przed pierwszoligowym debiutemKoszykarki płockiego Mon-Polu, które kilka dni temu dowiedziały się, że w sezonie 2012/2013 występować będą w pierwszej lidze, w sobotę i niedzielę będą miały okazję skonfrontowania swojej obecnej dyspozycji w walce z innymi zespołami pierwszoligowymi. Płocczanki wezmą udział w Memoriale Macieja Pietrzaka, w którym wystąpią również TS Ostrovia Ostrów, KS Lider Swarzędz, AZS UW Warszawa oraz MKS PWSZ Konin. Dla wszystkich uczestników imprezy będzie to ostatni sprawdzian przed rozgrywkami ligowymi. A już 6 października  o 16.00 Mon-Pol rozegra w Kobylnicy swój pierwszy mecz w pierwszej lidze z tamtejszym Eko Energy Hit. 

Drużyny, z którymi Mon-Pol spotka się w Koninie, mają przed zbliżającym się sezonem bardzo ambitne plany. MKS PWSZ Konin zamierza walczyć o awans do ekstraklasy. Ekipa z Warszawy jest oparta na brązowych medalistkach Uniwersyteckich Mistrzostw Polski. Ostrovia to wprawdzie beniaminek, ale wzmocniony kilkoma klasowymi zawodniczkami. Tylko swarzędzki Lider w sezonie 2012/2013 grać będzie w drugiej lidze, ale po wzmocnieniach przed sezonem ma może awansować  na zaplecze ekstraklasy.

Turniej rozgrywany będzie systemem każdy z każdym. Płocczanki rozpoczną swój występ w konińskim turnieju od pojedynku z TS Ostrovia Ostrów, który rozegrają w sobotę o 11.15. Tego samego dnia o 18.30 Mon-Pol zmierzy się z AZS UW Warszawa. W niedzielę o 13.30 zawodniczki z Płocka rywalizować będą z Liderem Swarzędz, a o 18.00 z MKS PWSZ Konin.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz