czwartek, 16 sierpnia 2012

Radość w Gąbinie i Gostyninie. Porażki Młodej Wisły i Kasztelana

Wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Węgrów wygrali Błękitni Gąbin. Dobrze wypadł czwartoligowy debiut Mazura Gostynin, który na własnym boisku pokonał Nadnarwiankę Pułtusk. Druga drużyna Wisły, mimo ambitnej postawy, musiała uznać w Wołominie wyższość tamtejszego Huragana. Najsłabiej spisał się Kasztelan, który na własnym boisku wyraźnie przegrał z Mławianką Mława. Druga kolejka północnej grupy mazowieckiej drugiej ligi została zaplanowana na sobotę 18 sierpnia. W Gąbinie dojdzie do lokalnych derbów – tamtejsi Błękitni spotkają się z Mazurem Gostynin. Pierwszą kolejkę spotkań rozegrały również zespoły z klasy okręgowej prowadzonej przez Mazowiecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej.  Pierwszym liderem okręgówki został Kormoran Łąck, który pokonał na wyjeździe Unię Iłów 4:2. Spadkowicz z IV ligi - Amator Maszewo pewnie wygrał u siebie z ULKS Ciółkowo 3:1 i wraz ze Skrą Drobin oraz Zrywem Bielsk jest wiceliderem.
Błękitni, którzy sezon 2011/2012 zakończyli w górnej połówce czwartoligowej tabeli, nowe rozgrywki rozpoczęli od wyjazdowego spotkania z beniaminkiem. Czarni Węgrów zagrali bardzo ambitnie, dzięki czemu do przerwy prowadzili 1:0. Ostatnie słowo należało jednak do bardziej doświadczonej ekipy przyjezdnych.

Zespół z Gąbina prowadzony przez trenera Marka Ledziona dość szybko przeszedł od fazy rozpoznawania rywala do atakowania jego bramki. Gąbinianie mieli kilka niezłych okazji do zdobycia gola, niestety, brakowało im skuteczności.

Gospodarze atakowali niezbyt często, ale w 34. minucie potrafili wykorzystać fatalny błąd, który popełnił Michał Nowakowski. Młody bramkarz Błękitnych tak niefortunnie wybijał piłkę, że trafiła ona wprost pod nogi Rafała Komosy, który bez namysłu z 16 metrów strzelił do pustej bramki. Po stracie gola goście zaczęli grać zbyt nerwowo, co mogło skończyć się dla nich fatalnie. Na szczęście gąbiński bramkarz spisywał się już bez zarzutu.

Po zmianie stron Błękitni ruszyli do przodu, szukając okazji do zdobycia gola. Niestety, ich poczynania długo nie przynosiły oczekiwanych efektów. Dopiero kwadrans przed końcem trener Marek Ledzion zdecydował się na dokonanie zmian. I okazało się, że trafił w dziesiątkę. Już pierwszy kontakt z piłką Mateusza Gorzelewskiego dał Błękitnym wyrównanie. Nie minęło 120 sekund, a przyjezdni objęli prowadzenie po strzale Bartłomieja Dębickiego. Prowadzący 2:1 zawodnicy z Gąbina umiejętnie wybijali miejscowych z rytmu, starali się grać jak najdalej od własnej bramki, dzięki czemu dowieźli korzystny dla siebie rezultat do końcowego gwizdka.

Pierwszym rywalem Wisły II w nowym sezonie był Huragan Sobsmak Wołomin. Podwarszawska ekipa, w której aż roi się od graczy, którzy ukończyli już trzydziesty rok życia, zmierzyła się z zespołem opartym na zawodnikach w wieku 17-18 lat. Wołominianie nie ukrywają, że marzy im się awans do trzeciej ligi. Gospodarze na boisku robili wszystko, aby udowodnić, że nie są to deklaracje bez pokrycia. Już w 38. minucie Arkadiusz Stępień nie dał szans Janowi Barańskiemu, zdobywając jedynego gola w tym spotkaniu. Mimo porażki trener Zbigniew Mierzyński był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy pokazali, że nie będą jedynie dostarczycielami punktów.

Wracający po wieloletniej przerwie na czwartoligowe boiska Mazur zagrał w Gostyninie z Nadnarwianką Pułtusk. Gospodarze od pierwszej do ostatniej minuty mieli dość sporą przewagę. Jeśli wykorzystaliby chociaż połowę okazji, które sobie wypracowali, dzięki dobremu bilansowi bramkowemu, po pierwszej kolejce byliby liderem. Niestety, tylko Piotr Wilamowski znalazł sposób na pokonanie bramkarza przyjezdnych. Trener Waldemar Figurski, chociaż żałował straconych szans, był jednak zadowolony z pierwszej zdobyczy punktowej w nowym sezonie.

Niestety, słabiutko wypadła ekipa sierpeckiego Kasztelana. Chociaż „piwosze” występowali w roli gospodarza meczu z Mławianką Mława, nie zdołali zdobyć chociażby jednego gola, sami zaś stracili aż trzy.

Grupa północna mazowieckiej IV ligi
Wyniki 1. kolejki
Czarni Węgrów - Błękitni Gąbin 1 : 2 (1 : 0)
Bramki: Komosa (36.) dla Czarnych oraz Gorzelewski (78.) i Dębicki (80.) dla Błękitnych
Błękitni: Nowakowski - Nowak, Tomaszewski, Winnicki, Kiełbasa - Lisiecki, Józwiak, Dębicki, Skierkowski, Kłys (76. Gorzelewski) - Wiśniewski (88. Knapik).

Huragan Wołomin - Wisła II Płock 1:0 (1:0)
Bramka: Stępień (38.)
Barański - Śnieć, Bieńkowski, Wawrzyński, Skumórski - Jabłoński (82. Truskolaski), Paczkowski, Pomorski, Stański, Kołodziejski - Wiejski

Mazur Gostynin - Nadnarwianka Pułtusk 1:0 (0:0)
Bramka: Wilamowski (68.)

Kasztelan Sierpc - Mławianka Mława 0:3 (0:1)
Bramki: Melchinkiewicz 2 (42. i 55.) i Rudyk (87.)

Pozostałe rezultaty:
Błękitni Raciąż - Bug Wyszków 2:1, Bzura Chodaków - Wkra Żuromin 3:5, MKS Przasnysz - KS Łomianki 3:0, Narew Ostrołęka - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:1

Klasa okręgowa
Wyniki 1. kolejki:
Wisła Sobowo - Huragan Bodzanów 1:1, Unia Iłów - Kormoran Łąck 2:4, Unia Czermno - Orzeł Goleszyn 0:0, Świt Staroźreby - Pogoń Słupia 2:2, Stoczniowiec Płock - Skra Drobin 1:3, Amator Maszewo - ULKS Ciółkowo 3:1, Polonia Radzanowo - Skrwa Łukomie 2:1,