piątek, 17 sierpnia 2012

Kolarskie emocje w Płocku

Ubiegłoroczne podium zwycięzców
Trzynaście ekip kolarskich, w tym pięć zagranicznych, wystartuje w sobotę 18 sierpnia w 51. Międzynarodowym Wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Impreza została umieszczona w kalendarzu BGŻ ProLigi. Tegoroczna trasa liczyć będzie 179,7 kilometra. Start i meta usytuowane będą na Starym Rynku w Płocku. Trasa została wytyczona na pięciu dużych rundach wokół miasta oraz na trzech małych pętlach w centrum. Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Sportu Mazovia Team oraz Urząd Miasta Płocka. Rok temu na trasie wokół Płocka najlepszy był jeżdżący w barwach grupy CCC Polsat Polkowice Tomasz Kiendyś.
Wśród ekip, które staną na starcie Kryterium MON, znajdą się między innymi ISD Lampre Ukraina, CLVS Rosja, National Team of Belarus, SKC Prostejov Czechy oraz BGŻ-Team, KTK Kalisz, BDC Marcpol Team, CCC Polsat Polkowice, Mostostal Puławy i KLTC Konin. O 9.30 przed Ratuszem rozpocznie się prezentacja wszystkich startujących. Na 9.50 przewidziana została uroczysta ceremonia otwarcia, a dziesięć minut później kolarze ruszą na trasę. Na mecie powinni zameldować się około 14.30. Wcześniej organizatorzy zaplanowali między innymi koncert Orkiestry Wojsk Lądowych.

W ubiegłym roku na trasie wokół Płocka najszybszy okazał się Tomasz Kiendyś z CCC Polsat Polkowice, wyprzedzając Radosława Romanika (Bank BGŻ Team) i Mateja Jurco (Dukla Trencin). Międzynarodowy Wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej jest trzynastym z piętnastu wyścigów wchodzących liczonych do klasyfikacji kolarskiej BGŻ ProLigi. W tegorocznej rywalizacji po rozegranych dotychczas 12 wyścigach z dorobkiem 286 punktów prowadzi Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Lider wyprzedza Mariusza Witeckiego (Bank BGŻ Team) o 43 oczka. Sylwester Janiszewski i Mateusz Taciak (obaj CCC Polsat) tracą do lidera już ponad sto punktów. Na liście zawodników, którzy w tegorocznym cyklu zdobyli chociaż jedno “oczko” znajduje się 47 kolarzy.