poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Plażowe emocje

Fot. Tomasz Miecznik
portalplock.pl
Ponad osiem godzin trwał turniej siatkówki plażowej Pruma Cup zorganizowany przez Urząd Miasta Płocka wspólnie z Miejskim Zespołem Obiektów Sportowych. W imprezie uczestniczyły aż 32 pary z Płocka, Sierpca, Zawidza, Skępego, Mławy, Pułtuska, Serocka, Wyszogrodu, Warszawy i Słupna. Chętnych było dużo więcej, ale nie wszyscy zostali dopuszczeni do gry. Zawody były rozgrywane systemem „brazylijskim”, co oznacza, że jedna porażka nie eliminowała z rywalizacji. Do wygrania meczu wystarczyło rozstrzygnięcie na swoja korzyść jednego seta. Na najwyższym stopniu podium stanęli Łukasz Lewandowski z Płocka oraz Michał Rowicki ze Skępego. Turniejowe pojedynki rozgrywane były jednocześnie na czterech boiskach nad Zalewem Sobótka.
Siatkarska rywalizacja na Sobótce zaczęła się rano, a już po kilku godzinach piasek niesamowicie parzył w stopy wszystkich grających. Żaden z nich nie skarżył się jednak na panujące warunki, bo chęć wygranej była na tyle duża, że pozwalała zapomnieć o wszelkich niedogodnościach.

Około 17.00 przyszedł czas na mecze półfinałowe. Do strefy medalowej z kompletem wygranych dodarli Łukasz Lewandowski (Płock) i Michał Rowicki (Skępe) oraz Bartosz Gąsior i Bartosz Kwolek (najmłodszy w tej stawce, mający zaledwie piętnaście lat).

Z jedną porażka na koncie do strefy medalowej dotarli Daniel Kęsak z Serocka i Krystian Ciszkowski z Pułtuska oraz Przemysław Gapiński i Michał Śnieciński. Przemek z Michałem mieli „na rozkładzie” kilka bardzo mocnych par.

Para Lewandowski-Rowicki w pierwszym meczu półfinałowym rozbiła Gapińskiego i Śniecińskiego 21:11. W drugim meczu o awans do finału doszło do rewanżu za mecz fazy grupowej. Kęsak i Ciszkowski wygrali 21:29 z Gąsiorem i Kwolkiem, którym wcześniej ulegli 15:21.

Gapiński i Śnieciński, podrażnieni porażką w półfinale, w meczu o trzecie miejsce ograli Kwolka i Gąsiora 21:18. Rywalizacja o najwyższy stopień podium zakończyła się wygraną Lewandowskiego i Rowickiego z Kęsakiem i Ciszkowskim 21:15.

Pierwsze osiem zespoów zostało uhonorowanych nagrodami rzeczowymi, pucharami oraz gadżetami. Specjalną statuetkę dla najmłodszego zawodnika turnieju otrzymał piętnastoletni Bartosz Kwolek. Co godne podkreślenia, Bartek był nie tylko najmłodszym, ale i jednym z najlepszych zawodników turnieju. Nagroda dla najbardziej wartościowego gracza turnieju trafiło w ręce Łukasza Lewandowskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz