piątek, 17 sierpnia 2012

Nie tylko sport


W trzeciej kolejce spotkań grupy wschodniej drugiej ligi Wisła zmierzy się w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem. Chociaż sobotni przeciwnik płocczan wrócił do drugiej ligi po kilkuletniej nieobecności na tym szczeblu rozgrywek, po pierwszych kolejkach – dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu – jest samodzielnym liderem tabeli. Dla kibiców Wisły wyjazdowy pojedynek z Radomiakiem to okazja do oddania czci bohaterskim obrońcom Płocka, którzy polegli w obronie ojczyny w sierpniu 1920 roku.


W pierwszej kolejce sezonu 2012/2013 radomianie podejmowali u siebie innego mazowieckiego beniaminka wschodniej grupy drugiej ligi – Pogoń Siedlce. Gospodarze wygrali 1:0 dzięki bramce, którą już w jedenastej minucie zdobył Marcin Figiel. Drugim rywalem Radomiaka był Świt Nowy Dwór. Chociaż beniaminek grał na wyjeździe i tym razem dopisał do swojego konta trzy punkty. Wygrana 4:1 była możliwa dzięki dwóm bramkom Marcina Figla oraz trafieniom Samuelsona Odunki i Leandro.
Na mecz z Radomiakiem wybiera się spora, bo licząca około 200 osób grupa kibiców z Płocka. Przed wyjazdem do Radomia zamierzają oni oddać hołd płocczanom, który w sierpniu 1920 roku w heroicznych bojach odparli atak sowieckich najeźdźców. Na 10.30 zaplanowane zostało sprzątanie grobów obrońców Płocka oraz zapalenie zniczy. O 12.00 kibice wyjadą na mecz. Każda wsiadająca do autokaru osoba otrzyma specjalną, okolicznościową koszulkę. Po powrocie do Płocka nastąpi przemarsz na Tumy, gdzie zostanie zaprezentowany specjalny, okolicznościowy transparent. Organizatorzy planują również wspólne śpiewy przy oprawie świetlnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz