sobota, 18 sierpnia 2012

CCC Polsat tym razem poza podium

Zwycięzcy na podium. Od lewej: Anatolij
Paktusow, Damian Walczak i Tomasz Smoleń
Damian Walczak jeżdżący na co dzień w barwach grupy BDC MarcPol okazał się najszybszy na trasie rozgrywanego w Płocku i okolicy 51. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Jako drugi na linii mety zameldował się Ukrainiec Anatolij Paktusow z grupy ISD Lampre Continental, a trzeci był reprezentujący Bank BGŻ Tomasz Smoleń. Puchar ministra obrony narodowej dla zwycięzcy klasyfikacji drużynowej trafił do ekipy BDC MarcPol. W  rozegranym na 179-kilometrowej trasie wyścigu wystartowało 105 kolarzy reprezentujących 13 grup z Polski i z zagranicy. Do mety usytuowanej na płockim Starym Rynku dotarło 89 kolarzy. 
Uczestnicy tegorocznej edycji wyścigu o puchar MON ruszyli ze Starego Rynku, skąd wyjechali na pięć rund zlokalizowanych w pobliżu Płocka. Trasa wyścigu była o prawie 20 kilometrów dłuższa niż w ubiegłym roku. Rundy były dość płaskie, ale wiejący na trasie wiatr sprawił, że nie można było narzekać na nudę. Już od pierwszych kilometrów do ataków ruszyli kolarze z grup CCC Polsat Polkowice, TC Chrobry Felt Głogów, Bank BGŻ Team, Wibatech LMGK Ziemia Brzeska oraz z drużyny Warmii i Mazur.
Dopiero na 115. kilometrze od peletonu odjechała grupa, w której znaleźli się dwaj kolarze CCC Polsat Polkowice – Mateusz Taciak i Grzegorz Stępniak, dwaj cykliści z BDC MarcPol-u – Piotr Kirpsza i Damian Walczak oraz Tomasz Smoleń (Bank BGŻ), Aleksei Tsikahanau (Białoruś), Konrad Tomasiak (TC Chrobry Felt Głogów), Paweł Bernas (GKS Cartusia Kartuzy) i Leszek Pluciński (Wibatech).

Dość szybko uciekinierzy zdołali wypracować sobie 30-sekundową przewagę. Niespełna 30 kilometrów przed metą do dziewiątki uciekinierów dojechali jeszcze Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice), Łukasz Bodnar (Bank BGŻ), Mateusz Nowak (KTK Kalisz) i Marcin Sapa (BDC MarcPol). Tempa czołowej grupy nie wytrzymał Leszek Pluciński.

Na rundach wiodących po ulicach Płocka od czołówki oderwali się Marek Rutkiewicz, Damian Walczak, Tomasz Smoleń, Piotr Kirpsza,  Anatolij Paktusow i Aleksiej Tsikahanau. Najszybszy na „kresce” okazał się Damian Walczak, dla którego było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w wyścigu punktowanego w rankingu UCI. – Wygrał zawodnik, który nie jest kimś zupełnie nieznanym. Pokazywał się już w wielu wyścigach w Polsce, a nawet za granicą – powiedział „Sportowcowi Płockiemu” dyrektor wyścigu Marcin Wasiołek. – W Płocku wykorzystał fakt, że w uciekającej grupie był jeszcze jeden zawodnik z jego ekipy. Damian to nietuzinkowy kolarz, który doskonale się rozwija i o którym zapewne jeszcze nieraz usłyszymy.

„Dopiero” na czwartym miejscu zameldował się na mecie najlepszy z kolarzy grupy CCC Polsat Polkowice Marek Rutkiewicz. Dla lidera klasyfikacji tegorocznej BGŻ ProLigi najważniejsze było jednak, że linii mety przed nim nie minął żaden z zawodników, którzy mogliby mu zagrozić w klasyfikacji generalnej.

Wyniki indywidualne:
1. Damian Walczak (BDC MarcPol Team)
2. Anatolij Paktusow (ISD Lampre Continental)
3. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)

Wyniki drużynowe:
1. BDC MarcPol Team
2. CCC Polsat Polkowice
3. ISD Lampre Continental

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz