piątek, 3 sierpnia 2012

Drugą ligę czas zacząć

Unia Tarnów będzie pierwszym rywalem Wisły w drugoligowych rozgrywkach sezonu 2012/2013. Mecz zostanie rozegrany w Tarnowie w sobotę 4 sierpnia. Początek został zaplanowany na 17.00. Do tej pory piłkarze z Płocka grali przeciwko Unii sześciokrotnie. Wisła wygrała aż cztery mecze z tarnowianami, notując również jeden remis i jedną porażkę. Ostatnia płocko-tarnowska konfrontacja miała miejsce w sezonie 1998/1999. 
Unia w poprzednim sezonie występowała w małopolsko-świętkorzyskiej grupie trzeciej ligi. Tarnowianie zajęli w rozgrywkach pierwsze miejsce, gromadząc na swoim koncie 62 punkty. Na ten dorobek złożyło się 19 wygranych, pięć remisów oraz sześć porażek.

Wisła to z kolei spadkowicz z pierwszej ligi. Dziewięć wygranych, osiem remisów i aż siedemnaście porażek przełożyło się na dorobek w wysokości 35 punktów, który wystarczył do zajęcia zaledwie szesnastego miejsca w tabeli. Wisła pożegnała się więc z pierwszą ligą, podobnie jak Olimpia Elbląg, KS Polkowice i Polonia  Bytom.

Nafciarze po raz pierwszy spotkali się z Unią Tarnów w sezonie 1995/1996. Jesienią w Płocku gospodarze wygrali 2:0. W rozegranym wiosną rewanżu Unia pokonała płocczan w Tarnowie 3:0. Była to jedyna wygrana „Jaskółek” w konfrontacji z płocczanami.

Jesienią 1996 roku Unia zremisowała u siebie z Wisłą 1:1. Rewanżowy mecz, rozegrany wiosną 1997 roku w Płocku przyniósł wygraną gospodarzy 2:0.

Na kolejny pojedynek tarnowsko-płocki trzeba było poczekać do sezonu 1998/1999. Jesienią w Tarnowie Wisła wygrała 2:1. Wiosną w Płocku było jeszcze lepiej. Gospodarze wygrali 3:0. Po zakończeniu sezonu nafciarze awansowali do ekstraklasy, a Unia spadła z ówczesnej drugiej ligi.

W meczu inaugurującym drugoligowy sezon można się spodziewać zażartej walki. Unia będzie chciała udowodnić, że zasłużyła na powrót do drugiej ligi. Wisła tymczasem zrobi wszystko, aby pokazać, że na tym szczeblu rozgrywek nie musi bać się żadnego przeciwnika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz