sobota, 21 lipca 2012

Testowa wygrana

Piłkarze Wisły w sobotniej grze kontrolnej pokonali Elanę Toruń 2:1. Bramki dla zwycięskiego zespołu zdobyli Łukasz Sekulski i Daniel Mitura. W zespole prowadzonym przez trenerów Marcina Kaczmarka i Adama Majewskiego pojawili się kolejni testowani gracze. Byli wśród nich między innymi doskonale znany w Płocku środkowy obrońca Paweł Magdoń oraz napastnik Marcin Chmiest. Nowi gracze sprawdzani byli również w Młodej Wiśle, która rozegrała spotkanie kontrolne z Mszczonowianką Mszczonów. Ich personalia na razie jednak nie zostały ujawnione. Szeroka kadra pierwszego zespołu Wisły wciąż nie jest jeszcze zamknięta.

Pierwszą bramkę sobotniego sparingu zdobył w 20. minucie Łukasz Sekulski, który wykorzystał precyzyjne podanie Tomasza Grudnia. W drugiej połowie wyrównał Przemysław Sulej, który wykorzystał rzut karny po faulu Łukasza Nadolskiego na jednym z zawodników przyjezdnych. Wynik spotkania niespełna dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem ustalił – po podaniu Mosarta AlvesaDaniel Mitura.

W składzie Wisły pojawili się między innymi Paweł Magdoń. Wysoki stoper grał w Płocku wiosną i jesienią 2006. W tym czasie zdołał wywalczyć wraz z nafciarzami Puchar i Superpuchar Polski. Wystąpił w 24 meczach, w których cztery razy wpisywał się na listę strzelców. Po odejściu z Płocka grał w GKS-ie Bełchatów, Odrze Wodzisław i Bogdance Łęczna. Ma na swoim koncie 90 występów w ekstraklasie, w których zdobył pięć goli.

Drugim z testowanych w sobotę graczy był napastnik Marcin Chmiest. Liczący 33 lata wychowanek Grębałowiankki Kraków grał w Hutniku Kraków, GKS-ie Bełchatów, Legii Warszawa, Odrze Wodzisław, SC Braga (Portugalia), Arce Gdynia i Sandecji Nowy Sącz. Wystąpił w 49 meczach w ekstraklasie, zdobywając 11 goli.

Przydatność obu graczy do Wisły sztab szkoleniowy powinien ocenić do połowy przyszłego tygodnia. Płoccy szkoleniowcy przyglądają się również dwudziestopięcioletniemu bramkarzowi, który zagrał po 45 minut z Elaną Toruń i z Mszczonowianką Mszczonów (w Młodej Wiśle) oraz dwudziestoletniemu środkowemu pomocnikowi z niższej klasy rozgrywkowej, testowanemu w Młodej Wiśle. Wciąż trwają rozmowy z innymi piłkarzami. Ich rezultat może być uzależniony od tego, do której klasy rozgrywkowej ostatecznie trafi Wisła.

Wisła - Elana Toruń 2:1 (1:0)
Bramki: Sekulski (20.) i Mitura (83.) dla Wisły oraz  Sulej (66. - karny) dla Elany.
Wisła: Kiełpin (55. zawodnik testowany) - Nadolski, Magdoń, Radić (46. Zembrowski), Mysona - Hiszpański (46. Mosart), Sielewski (65. Adamczyk), Adamczyk (46. Góralski), Sekulski (55. Kamiński), Grudzień (60. Mitura) - Chmiest.
Elana: Kamiński (46. Osiński) - Gościński (46. Młodzieniak), Czarnecki, Kowalski, Wróbel (46. Wypij) - Dzienis (70. Wędzyński), Kikowski (46. Fedosenko), Białek (50. Regulski), Rogóż (70. Żbikowski) - Sulej (70. Bołądź), Popis (46. Lewandowski).