piątek, 20 lipca 2012

Czas debiutów – Spartanie międzynarodowiMazowiecka Młodzieżowa Liga Spartanwear po raz pierwszy w swojej historii zawita do Płońska. Debiut Spartan w tym mieście szykuje się niezwykle interesująco. Nie tylko dlatego, że w ringu będzie można podziwiać grupę miejscowych zawodników. Oprócz formuł walki znanych z wcześniejszych edycji MLS kibice będą mogli podziwiać pojedynki pięściarskie. A w gronie zawodników, którzy zamierzają pojawić się w Płońsku, są nie tylko Polacy. Najliczniejszą grupę zawodników zagranicznych stanowić będą pięściarze z Wielkiej Brytanii. Pojawi się również młody amerykański grappler, który na ringu w Płońsku chce spróbować swoich sił w MMA. Organizatorzy zapowiadają, że powinno odbyć się około pięćdziesięciu walk w sześciu formułach – MMA, grapplingu, K-1 Rules, low kick, Muay Thai oraz boksie. Impreza odbędzie się w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Kopernika 3 w Płońsku. Początek przewidziany jest na 11.00.
Swój przyjad do Płońska awizowało trzech pięściarzy z Manchesteru. Lian Rathmill to kadet, który walczy w kategorii 50 kg. Skrzyżuje rękawice z Patrykiem Rudakiem z Legii Warszawa. W tej samej kategorii wiekowej Danny Wright zmierzy się z Marcinem Turowskim z Czarnych Regimin (58 kg). Trzecim z Brytyjczyków w Płońsku będzie junior Jack Killgannon. Jego  rywal to Bartosz Kumaszewski (60 kg) z Feniksa Warszawa. W pojedynku określanym mianem walki \wieczoru zmierzą się Marcin Brzeski (Budowlani Inżynieria Płońsk) i Marcin Sitko (Tygrys Elbląg). Walczyć będą w kategorii wagowej + 91 kilogramów. Zawodnik gospodarzy jest wielokrotnym mistrzem Polski kadetów i juniorów, zdobywcą Pucharu Polski. Jego rywal był młodzieżowym mistrzem Polski, brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów.


Przyjazd do Płońska zapowiedział Andrew „Andy” Dabkowski, podopieczny trenera Carmine'a Zocchiego z klubu Akademy/MMA New York. Młody, zaledwie szesnastoletni zawodnik dotychczas walczył jedynie w grapplingu, chociaż na treningach próbował swoich sił również w MMA. I właśnie w tej formule ma walczyć w płońskim ringu. A jeśli się uda, spróbuje swoich sił również jako grappler.

Wśród klubów, których reprezentanci zaprezentują się na ringu w Płońsku, są między innymi: Budowlani Inżynieria Płońsk, Gwardia Warszawa, Legia Warszawa, Tygrys Elbląg, Smok Toruń, FC Mińsk Maz, VietVoDao FC Aleksandrów Kujawski, VietVoDao Bydgoszcz, Ik Keu Division Warszawa, Wielkopolski Klub Karate Do, Linke Gold Team Szczecin, Berserkers Team, Gold Team Polska, Akademia Walki Warszawa, Grappling Team Staroźreby, KWAS GYM Świecie, Torstar Naczaj Team Kobyłka i inne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz