poniedziałek, 23 lipca 2012

Medale płockich triatlonistów w SuszuSześcioosobowa ekipa Płockiego Towarzystwa Triatlonu Delta wzięła udział w 21. edycji Herbalife Triathlon Susz. Płocczanie wyjechali z Suszu z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem. W imprezie, w której wystartowało ponad 550 zawodniczek i zawodników z całego kraju, najlepszymi z zawodników Delty okazali się Stanisław Dymek, Jarosław Malanowski oraz Ireneusz Bedyk. Zawody trwały dwa dni. Najpierw rywalizacja odbywała się na dystansie 1/2 Ironmana, a dzień później rozegrane zostały sprinty. Godne podkreślenia jest, że żaden z zawodników Delty nie wycofał się ze stawki, chociaż do mety nie dotarło ponad sto osób.
Rywalizacja rozpoczęła się od pływania w Jeziorze Suskim. Tuż po sygnale do startu woda niemalże zagotowała się od prawdziwej walki toczonej przez zawodników starających się o wypracowanie sobie jak najlepszej pozycji. Po wyjściu z wody zawodnicy ruszyli na trasę rowerową. Do pokonania były trzy pętle każda po 30 kilometrów. A na zakończenie czekała wszystkich jeszcze niezwykle męcząca trasa biegowa. Upały na niej dochodziły nawet do 50 stopni, a o cieniu można było jedynie pomarzyć.

W kategorii open bardzo dobrze spisał się Łukasz Kalaszczyński. Zajął wprawdzie „dopiero” 24. miejsce, ale uzyskał czas 4.47,17 godziny, co jest rekordem Płocka i jedynym rezultatem poniżej pięciu godzin uzyskanym przez zawodników Delty. Bliski złamania magicznej granicy pięciu godzin był debiutujący w Suszu Sebastian Dymek. Niestety, w końcówce biegu nie wytrzymał niezwykle mocnego tempa, jakie narzucił sam sobie i wpadł na metę z czasem 5.01,44 godz.

Dwaj rutynowani płoccy triatloniści Stanisław Dymek i Ireneusz Bedyk w połowie dystansu biegowego wyszli na prowadzenie w kategorii M-55. W takiej właśnie kolejności obaj zameldowali  się na linii mety. Dymek-Senior, który wcześniej w Suszu dwukrotnie sięgał po srebro, a raz po brąz, dorzucił do swej kolekcji brakujący złoty medal.

W drugim dniu zawodów z dobrej strony pokazał się Jarosław Malanowski, który wystartował na dystansie sprinterskim. Dla nauczyciela z Międzytorza był to powrót do Susza po kilku latach przerwy. Spisał się doskonale, zdecydowanie wygrywając rywalizację w kategorii wiekowej M-50.

Dla zawodników PTT Delta start w Suszu był najważniejszy w sezonie 2012. W swoich planach mają jeszcze wyjazdy na triatlony mtb w Kozienicach i Ostrzycach, Mistrzostwa Polski na dystansie „olimpijskim” oraz 1/2 Ironmana w Borównie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz