poniedziałek, 23 lipca 2012

Srebrny płocczanin najlepszy z PolakówDoskonale spisał się występujący na co dzień w AZS PWSZ Jutrzenka Płock judoka Patryk Ciechomski w tegorocznej edycji Pucharu Europy Juniorów we Wrocławiu. Walczący w kategorii – 90 kilogramów podopieczny trenera Wojciecha Pudlika przegrał tylko jedną, finałową walkę. Tym samym osiągnął najlepszy wynik ze wszystkich 84 judoków i judoczek reprezentujących Polskę we Wrocławiu. Ponadto drugie miejsce wywalczone w zawodach klasy Top Ranking powinno dla płockiego judoki stać się przepustką do Mistrzostw Europy Juniorów, które we wrześniu odbędą się w Chorwacji. We wrocławskiej hali Orbita wystartowało aż 430 judoczek i judoków z 24 krajów. W tym gronie znalazła się również Martyna Maślanka z UKS Eljot Płock, która została sklasyfikowana na siódmej pozycji w wadze -44 kg.
Patryk Ciechomski swój występ we Wrocławiu rozpoczął od pokonania Łotysza Romansa Solowjowska, którego najpierw zaatakował techniką ocenioną przez sędziów na yuko, aby już w 28 sekundzie walki wygrać przez ippon.

Drugim rywalem płocczanina był Kazach Adilkhan Kozybajew. Wprawdzie tym razem Patrykowi nie udało się zakończyć walki przed czasem, ale rzut na yuko wystarczył mu, aby cieszyć się z wygranej i awansu do półfinału. Tutaj przeciwnikiem Ciechomskiego był Słowak Arpad Szakacs. I tym razem do wygranej Patrykowi wystarczyło wykonanie techniki ocenionej przez sędziów na yuko.

W finale płocki judoka trafił na Samata Yessena z Kazachstanu. Tym razem, niestety, musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Drugie miejsce to jednak wielkie sukces Patryka Ciechomskiego, pozwalający mu całkiem realnie myśleć o wyjeździe na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów, które we wrześniu odbędą się w Chorwacji. Patryk jako jedyny z 84 reprezentantów i reprezentantek Polski wystąpił w walce finałowej i jako jedyny zdobył srebrny medal Pucharu Europy. Pozostali zdobyli 6 brązowych medali, co dało Polsce  9. miejsce w klasyfikacji medalowej zawodów.

Dla Patryka był to już trzeci start w zawodach Pucharu Europy rozgrywanych w Polsce, ale dopiero pierwsze podium na krajowych tatami. Dwukrotnie natomiast Patryk zdobywał brązowy medal poza granicami kraju w zawodach Pucharu Europy. W zeszłym roku w Kownie na Litwie oraz w tym roku w Kijowie na Ukrainie.   

Przysłowiowe frycowe zapłaciła we Wrocławiu debiutująca w Pucharze Europy Martyna Maślanka (pas niebieski - 2 kyu) z UKS Eljot Płock. W swojej pierwszej walce uległa Niemce Alessie Sommer. Na szczęście rywalka awansowała do strefy medalowej, dzięki czemu zawodniczka z Płocka (startująca w kategorii – 44 kg) mogła rywalizować w repasażach. Po porażce z Noelle Roseline Grandjean musiała się jednak zadowolić siódmą lokatą, jednak we Wrocławiu zebrała cenne doświadczenie w walkach z przeciwniczkami, o wyższym stopniu wtajemniczenia (minimum 1 dan - czarny pas).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz