poniedziałek, 23 lipca 2012

Płocczanie pokazali się na płońskim ringu



Chociaż 31. edycja Mazowieckiej Młodzieżowej Ligi Spartanwear odbyła się w Płońsku, nie zabrakło w niej płockich akcentów – świetnie spisali się zawodnicy UKS Gedeon startujący w formule K-1 Rules. W imprezie trwającej osiem godzin wzięło udział prawie stu zawodników, którzy stoczyli ze sobą 54 walki. Po raz pierwszy w historii MLS na ringu pojawili się również goście z zagranicznych klubów – młody Amerykanin (polskiego pochodzenia), walczący w formułach MMA oraz grappling oraz Brytyjczycy z Manchesteru rywalizujący w walkach bokserskich.




W formule K-1 Rules w płońskim ringu pojawili się przedstawiciele UKS Gedeon PłockKrystian Wasilewski, Mateusz Cnotkowski oraz Paweł Różalski. Wszyscy trzej wygrali swoje pojedynki dzięki wskazaniom sędziów (Krystian 2:1, a Mateusz i Paweł 3:0).

Na ringu w Płońsku pojawił się Machomed Tulshaev, młody Czeczen, który w ubiegłym roku był jedynym z największych objawień MLS. Tym razem młody podopieczny trenerki Renaty Naczaj z TNT Kobyłka również pokazał się z jak najlepszej strony, wygrywając przez nokaut dwie walki w dwóch różnych formułach – K-1 Rules i MMA. W Płońsku walczył również brat MachomedaMuslim Tulchaev. To właśnie on stoczył pierwszy „interkontynentalny” pojedynek w historii MLS-u. Jego rywalem w formule MMA był 16-letni Amerykanin polskiego pochodzenia Andrew Dabkowski. Trenujący w Carmine Zocchi MMA Academy/New York zawodnik przegrał swoją pierwszą walkę w Polsce po jednogłośnej decyzji sędziów. Tę porażkę powetował sobie w formule grappling (w której startuje na co dzień w Stanach Zjednoczonych), pokonując przed czasem Mateusza Majchrzaka (Grappling Team Viking Staroźreby). Po zwycięstwie w tej walce Andrew został uhonorowany za najlepsze poddanie 31. edycji MLS.

W Płońsku „rodzina” MLS powiększyła się o debiutujących w tej imprezie pięściarzy. Debiut był bardzo efektowny, w dodatku międzynarodowy. Z trzech Anglików, którzy walczyli na płońskim ringu, dwaj cieszyli się z wygranych, a jeden musiał uznać  wyższość swojego polskiego przeciwnika. 

Komisja, która po każdej edycji Młodzieżowej Ligi Spartanwear dokonuje wyboru najlepszych, tym razem stanęła przed niezwykle ciężkim zadaniem, ponieważ poziom wielu walk był niezwykle wysoki, a zawodnicy prezentowali wyjątkowo wysoki poziom sportowy. Ostatecznie najlepszym zawodnikiem został wybrany Bartosz Pasik (TNT Kobyłka), autorem najbardziej efektownego nokautu wybrano Andrzeja Piątkowskiego (Gerke MMA Grudziądz). Andrew Dabkowski (Carmine Zocchi MMA Academy/New York) został uhonorowany za najlepsze poddanie. Najlepszą walkę stoczyli Machomed Tulshaev (TNT Kobyłka) i Tomasz Pospiszył (Ik Keu Division FC Warszawa).

Wyniki 31 edycji MLS:
K-1 Rules oraz low kick (2x2 min): 
63.5 kg.: Szymon Gorlak (Wielkopolski Klub Karate) – Alan Czajkowski (Puławy Koks Gym) 3:0
67 kg.: Krystian Wasilewski (UKS Gedeon Płock) – Mateusz Godłaza (Walhalla FC Mińsk Maz.) 2:1
63.5 kg.: Mateusz Cnotkowski (UKS Gedeon Płock) – Maciej Siedlec (Puławy Koks Gym) 3:0
63.5 kg.: Maciej Łęgowski (Fight Academy Stargard) – Wojciech Gendas (LKSW Tajfun Legionowo) 3:0
75 kg.: Przemysław Bielski (Fight Academy Stargard) – Wojciecha Chrostowskiego (Flex Gym) 2:1
75 kg.: Kamil Potępa (LKSW Tajfun Legionowo) – Kami Mularczyk (Fight Academy Stargard) 3:0
75 kg.: Sebastian Michalski (Fight Academy Stargard) – Kamil Rudziński (Ik Keu Division FC Warszawa) RSC
75 kg.: Paweł Różalski (UKS Gedeon Płock) – Konrad Dybcio (Smok Toruń) 3:0
81 kg.: Rafał Korczak (Akademia Walki Warszawa) – Leszek Szklarzewicz (Ik Keu Division FC Warszawa) KO
81 kg.: Tomasz Skoczylas (Ik Keu Division FC Warszawa) – Wojciecha Szypowskiego (Fight Academy Stargard) 3:0
86 kg.: Damian Miszczak (Fight Academy Stargard) – Arkadiusz Przybysz (Ik Keu Division FC Warszawa) 2:1
86 kg.: Mariusz Suski (Akademia Walki Warszawa) – Marek Dróżd (Punisher Gym Mińsk Maz.) 3:0
+ 95 kg.: Dawid Matyjaszek (Puławy Koks Gym) – Sebastian Zajączkowski (Ik Keu Division FC Warszawa) 3:0
+ 95 kg.: Jakub Dąbrowski (A&W Team Obrowo) – Piotr Wiśniewski (UKS Gedeon Płock) 3:0
+ 95 kg.: Radosław Sitnicki(Punisher Gym Mińsk Maz.) – Maciej Medyński (Fight Academy Stargard) RSC
60kg.: Damian Borowiec (Smok Toruń) – Kacper Dąbrowski (A&W Team Obrowo) 3:0
+ 95 kg.: Damian Ostęp (Fight Academy Stargard) – Szymon Krajewski (Ik Keu Division FC Warszawa) RSC
71 kg.: Cezary Książek (Walhalla FC Mińsk Maz.) – Bartłomiej Salak (Ik Keu Division FC Warszawa) 3:0
81 kg.: Łukasz Bojanowski (Gerke MMA Grudziądz) – Witold Kaczkowski (Ik Keu Division FC Warszawa) 3:0
81 kg.: Magdalena Fabisiak (Ik Keu Division FC Warszawa) – Zuzanna Filipiuk (Ik Keu Division FC Warszawa) 2: remisu
75 kg.: Machomed Tulshaev (TNT Kobyłka) – Tomasz Pospiszył (Ik Keu Division FC  Warszawa) KO

MMA (2x3min):
77 kg.: Mateusz Kubica (CZP Zwoleń Team MMA) – Ryszard Gorzyński (Viet Vo Dao Bydgoszcz) 2:1
77 kg.: Bartosz Pasik (TNT Kobyłka) – Aron Braciszewicz (Viet Vo Dao FC Aleksandrów Kuj.) KO
66 kg.: Muslim Tulshaev (TNT Kobyłka) – Andrew Dabkowski (Carmine Zocchi MMA Academy/New York) 3:0
66 kg.: Artur Drążek (Viet Vo Dao Bydgoszcz) – Radosław Filipski (Fight Team MMA Brodnica) poddanie (duszenie trójkątne nogami)
84 kg.: Artur Wisocki (Gerke MMA Grudziądz) – Jakub Chojnacki (Fight Team MMA Brodnica) poddanie (duszenie, gilotyna rękami)
+93 kg.: Andrzej Piątkowski (Gerke MMA Grudziądz) – Grzegorz Marczewski (MMA Kwidzyn) KO
70 kg.: Krzysztof Dobrzyński (Linke Gold Team Szczecin)– Abumuslim Mutaev (TNT Kobyłka) 3:0 (po dogrywce)
75 kg.: Machomed Tulshaev (TNT Kobyłka) – Wojciech Zając (Viet Vo Dao Aleksandrów Kuj.) KO
75 kg.: Arbi Biczaev (TNT Kobyłka) – Konrad Kwiatkowski (Viet Vo Dao Aleksandrów Kuj.) 3:0
84 kg.: Piotr Kuberski (Berserkers Team Murowana Goślina) – Patryk Wiśniewski (Viet Vo Dao FC Aleksandrów Kuj.) walkower
84 kg.: Piotr Kuberski (Berserkers Team Murowana Goślina) – Jakub Chojnacki (Fight Team MMA Brodnica) TKO
77 kg.: Bartosz Pasik (TNT Kobyłka) – Krzysztof Rutkowski (Viet Vo Dao FC Aleksandrów Kuj.) KO
84 kg.: Sławomir Przyjemski (Viet Vo Dao FC Aleksandrów Kuj.) – Michał Gajewski (Okniński Team Warszawa) 3:0
84 kg.: Rafał Wójciak (Puławy Koks Gym) – Krystian Kajak (Viet Vo Dao FC Aleksandrów Kuj.) 2 do remisu
70 kg.: Abumuslim Mutaev (TNT Kobyłka) – Artur Wypij (Viet Vo Dao FC Aleksandrów Kuj.) poddanie (balacha)
66 kg.: Sebastian Milczarek (TNT Kobyłka) – Jan Jordan Zieliński (Grappling Team Viking Staroźreby) poddanie (duszenie trójkątne nogami)
66 kg.: Muslim Tulshaev (TNT Kobyłka) – Mikołaj Klepczyński (Viet Vo Dao Bydgoszcz) poddanie (gilotyna)
77 kg.: Jakub Wleciał (TNT Kobyłka) – Radosław Filipski (Fight Team MMA Brodnica) poddanie (balacha) w dogrywce

Grappling (1x5min):
93 kg.: Oskar Ślepowroński (TNT Kobyłka) – Michał Rodak (Gold Team Polska)  poddanie
66 kg.: Arkadiusz Bielicki (Grappling Team Viking Staroźreby) – Artur Drążek (Viet Vo Dao Bydgoszcz)  2 do remisu
+93 kg.: Michał Patan (Fight Team MMA Brodnica) – Michał Rodzik (Grappling Team Viking Staroźreby) 2 do remisu
66 kg.: Andrew Dabkowski (Carmine Zocchi MMA Academy/New York) – Mateusz Majchrzak (Grappling Team Viking Staroźreby) poddanie (Taktarov)
70 kg.: Muslim Tulshaev (TNT Kobyłka) – Krzysztof Dobrzyński (Linke Gold Team Szczecin) remis
70 kg.: Abumuslim Mutaev (TNT Kobyłka) – Radosław Żaglewski 3:0
84 kg.: Krystian Mąkol (Viet Vo Dao Bydgoszcz) – Łukasz Burzym (LKSW Tajfun Legionowo) 3:0
77 kg.: Bartosz Pasik (TNT Kobyłka) – Jakub Wleciał (TNT Kobyłka) poddanie (kimura)

Kick Light (2x2min):
71 kg.: Klaudia Kowalska (LKSW Tajfun Legionowo) – Wojciech Gendas (LKSW Tajfun Legionowo) remis

Boks: 
Kadet (3x2min):
Musza (50 kg.): Denis Załęcki (Toruń) – Lian Rathmill (Manchester/Anglia)
Piórkowa (57 kg.): Danny Wright (Manchester/Anglia) – Bartek Klimaszewski (Fenix Warszawa) 3:0

Junior (3x2min):
Lekka (61 kg.): Jack Killgannon (Manchester/Anglia) – Artur Pustuła (legia Warszawa) RSC
Superpółśrednia (70 kg.): Emil Witkowski (Budowlani Inżynieria Płońsk) – Karol Dołowacki (Legia Warszawa) 3:0


Senior (3x3min):
Półciężka (80 kg.): Mateusz Kotoński (Fenix Warszawa) – Piotr Sienkiewicz (Gwardia Warszawa) 3:0
Superciężka (+91 kg.): Marcin Brzeski (Budowlani Inżynieria Płońsk) – Marcin Śnitko (Tygrys Elbląg) 3:0

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza