piątek, 20 lipca 2012

Sczypiorniści poznali przeciwników


Ivan Nikcević i Kamil Syprzak
-  koledzy w klubie,  rywale w MŚ
Serbia, Słowenia, Korea Południowa, Białoruś i Arabia Saudyjska to drużyny, z którymi zagra Polska w pierwszej fazie turnieju finałowego mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn w 2013 roku. W imprezie, która odbędzie się w Hiszpanii, biało-czerwoni trafili do grupy C. Dla kibiców z Płocka najciekawiej zapowiada się spotkanie z Serbią. W szerokiej kadrze aktualnych wicemistrzów Europy są Ivan Nikcević i Petar Nenadić. W dwumeczu z Litwą w biało-czerwonych barwach zagrali natomiast  Marcin Wichary, Kamil Syprzak, Adam Twardo, Piotr Chrapkowski i Paweł Paczkowski. Niestety, kontuzja wykluczyła z walki przeciwko Litwinom Adama Wiśniewskiego.
Grupa, w której znaleźli się Polacy, nie wydaje się szczególnie trudna. Biało-czerwoni nie powinni mieć problemów z awansem do drugiej rundy MŚ 2013. Tym bardziej, że z grupy wychodzą cztery najlepsze zespoły. Faworytami są Serbia, Polska i Słowenia, które prezentują bardzo zbliżony poziom. To właśnie między tymi zespołami powinna rozegrać się walka o pierwsze miejsce. – Kluczowa będzie forma poszczególnych zawodników na jesieni. Na razie trochę za wcześnie na jakieś prognozy. Z Serbią mamy rachunki do wyrównania. Niedawno przegraliśmy z nimi udział w Igrzyskach Olimpijskich. Zabrakło nam kilku sekund, aby utrzymać korzystny rezultat – powiedział Adam Wiśniewski serwisowi klubowemu. – Mecz na MŚ 2013 może być dla nas ciekawy ze względu na nowych kolegów w Wiśle czyli Ivana i Petara. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to tego dnia po parkiecie będzie biegała spora liczba zawodników z Płocka.

Na razie jednak wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi reprezentację Polski. Obecnie rolę selekcjonrów pełni para Damian WaszkiewiczDaniel Wleklak, ale są oni jedynie „trenerami tymczasowymi”. O wyborze nowego szkoleniowca decydować będzie Związek Piłki Ręcznej w Polsce po rozstrzygnięciu rozpisanego jakiś czas temu konkursu. Od nowego szkoleniowca zależało będzie, czy w reprezentacji Polski znajdą się gracze z Płocka. Kibice Orlen Wisły mają nadzieję, że tak się stanie.

W pozostałych grupach MŚ 2013 znalazły się następujące ekipy:
Grupa A: Francja, Niemcy, Argentyna, Tunezja, Czarnogóra, Brazylia
Grupa B: Dania, Macedonia, Islandia, Katar, Rosja, Chile
Grupa D: Hiszpania, Chorwacja, Węgry, Algieria, Egipt, Australia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz