czwartek, 19 lipca 2012

Siatkarki z medalem, pływacy tuż za podium


Płocka ekipa w Daegu
Fot. Archiwum  UMP
Brązowy medal siatkarek oraz dwa czwarte i dwa piąte miejsca pływaków to najlepsze osiągnięcia młodych płockich sportowców, którzy wystartowali w Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych. Gospodarzem ogranizowanej już po raz 46. imprezy tym razem było południowokoreańskie miasto Daegu. W zawodach ucestniczyło około 1,5 tysiąca sportowców i trenerów reprezentujących 80 miast z 37 krajów całego świata. Zajmowało się nimi ponad 500 wolontariuszek i wolontariuszy. Najliczniejsze ekipy przysłały do Daegu Stany Zjednoczone, Kanada oraz Słowenia. Każde z tych państw reprezentowane było przez sześć miast. Płock był jedynym miastem, które w Korei Południowej reprezentowało Polskę.
Najlepiej w płockiej ekipie zaprezentowały się siatkarki. Chociaż w półfinale nie dały rady Amerykankom z Los Angeles, przegrywając 0:2, w meczu o trzecie miejsce wspięły się na wyżyny swoich umiejętności, dzięki czemu pokonały 2:1 zespół z Seulu, zajmując tym samym trzecie miejsce.

Brąz siatkarek był jedynym płockim medalem w Daegu, ale na słowa uznania zasłużyli również pływacy. Szczególnie Dominik Bruchajzer, który był czwarty na 400 metrów dowolnym i piąty na 200 metrów tym samym stylem. Po czwartą lokatę sięgnęli również pływacy ze sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym.Piątą lokatę na 100 m motylkowym wywalczył Damian Chrzanowski. Ten sam zawodnik był ósmy na 50 metrów motylkowym. Podobnie jak płynący na 100 m dowolnym Piotr Sternak.

Lekkoatletka Katarzyna Kochanowska w biegu na 800 metrów pobiegła wprawdzie w finale B, ale poprawiła swój rekord życiowy o blisko trzy sekundy, uzyskując czas 2.23,39 minuty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz