poniedziałek, 16 lipca 2012

PTW z pięcioma medalami na drugim miejscu wśród juniorów

FOT. ARCHIWUM PTW
Pięć medali - dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy wywalczyły osady Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych na jeziorze Gopło w Kruszwicy. Płocczanie potwierdzili swoją pozycję silnego klubu na wioślarskiej mapie Polski. Najlepiej prezentują się w czwórkach - ze sternikiem i bez sternika, w których to konkurencjach zdobyli złote krążki. W klasyfikacji generalnej mistrzostw juniorów (chłopców), płocki klub zajął drugie miejsce w kraju. 


Czwórka bez sternika, która niedawno powróciła z Mistrzostw Europy Juniorów - Łukasz Krajewski, Jakub Płoski, Michał Iskra i Michał Płoski (na zdjęciu), jako pierwsza z płockich osad wpisała się na listę medalistów i to od razu ze złotem. Płocczanie wraz z trenerem Krzysztofem Kalińskim bezpośrednio po mistrzostwach udali się do hiszpańskiego Banyoles koło Barcelony na regaty Cup de la Jeunesse.


Do złotego finałowym biegu płockiej czwórki z PTW zakwalifikowała się także osada z klasy SMS Płock - Patryk Wyrzykowski, Adrian Pawłowski, Mateusz Krysiak i Leszek Szczerbowski, przypływając do mety na piątym miejscu. 


Kolejnym krążkiem zdobytym przez płocczan był brązowy medal w dwójce ze sternikiem, najcięższej i zarazem najwolniejszej, jak podkreśla prezes PTW Jacek Karolak, konkurencji, w której startują zawodnicy o specyficznych parametrach. Trener szkolnej osady płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Andrzej Petrykowski był zadowolony z brązowego medalu swojej osady (Kamil Handlarski  - PTW, Paweł Kotecki - WTW Włocławek i sternik Sebastian Radwański - PTW), która zakończyła finał na trzecim miejscu, mimo, że dysponowała wiekowym sprzętem wyprodukowanym jeszcze w Niemieckiej Republice Demokratycznej. - W warunkach wysokiego falowania, jakie panowały na torze, łódka po prostu nabierała wody i niemalże tonęła - relacjonuje ten start Jacek Karolak. 

Handlarski i Kotecki odbili sobie jednak straty z konkurencji dwójek w finale czwórek ze sternikiem. Załogę uzupełnili Kamil Ignasiak, Paweł Piłat i Kamil Gurzkowski na sterze i w biegu o medal płocczanie znów byli najlepsi. Złoto ukoronowało ich starty w kategorii junior, w przyszłym sezonie przechodzą bowiem już do seniorów. 

Również dwaj z czterech złotych medalistów czwórki bez sternika okazali się podwójnymi medalistami mistrzostw. Jakub Płoski i Łukasz Krajewski w trudnej technicznie konkurencji dwójek bez sternika zdobyli srebrny medal oddając pola jedynie osadzie z Torunia, dla której był to dopiero pierwszy start w dniu mistrzostw. Trener płockiej dwójki Krzysztof Kaliński zapowiada jednak, ze za rok torunianom będzie dużo ciężej zdobyć złoto, bo płocczanie już sobie na nich "ostrzą zęby".

Piąty medal płocczanie zdobyli w ostatniej, koronnej konkurencji mistrzostw - rywalizacji ósemek. Mimo, że w biegu o lepszy tor pokonali osadę z Torunia, to w finale musieli uznać jej wyższość. Wyjątkowo nie startowała ósemka z Bydgoszczy, która tradycyjnie wraz z płocczanami i torunianami od lat zdobywa medale w wyścigu tych osad. Ósemka prowadzona przez trenerów Kalińskiego i Petrykowskiego zdobyła srebrny medal w składzie: Paweł Piłat, Adrian Pawłowski, Kamil Świgoński, Patryk Wyrzykowski, Leszek Szczerbowski, Kamil Ignasiak, Michał Bielski, Michał Iskra, sternik Kamil Gurzkowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz