sobota, 14 lipca 2012

W Gutowie Małym bez bramek

W kolejnym sparingu piłkarze nożni Wisły Płock zremisowali bezbramkowo z Łódzkim Klubem Sportowym. W minionym tygodniu łodzianie cieszyli się z przyznania licencji, choć obwarowanej nadzorem finansowym to jednak na grę w pierwszej lidze. W płockim zespole tymczasem doszło do kolejnych zmian personalnych. Klub definitywnie rozstał się z Radosławem Kursą (w Płocku od lutego 2011) rozwiązując kontrakt na mocy porozumienia stron. Do Wisły dołączyli natomiast podpisując kontrakty - obrońca Arkadiusz Mysona (31 lat) i 18-letni bramkarz Jan Barański (eks KS Piaseczno). 


Płocczanie ponownie mieli dużą przewagę w grze kontrolnej, grając bardzo odważnie w ofensywie, jednak nie potrafili jej udokumentować bramkami. Można mieć nadzieję, że do rozpoczęcia sezonu wyregulują już swoje celowniki. W pierwszej połowie zawiedli w sytuacjach pod bramką ŁKS-u Tomasz Grudzień i testowany w zespole Kamil Król. W drugiej szczęścia zabrakło Łukaszowi Nadolskiemu (na zdjęciu), Fabianowi Hiszpańskiemu i Łukaszowi Sekulskiemu. Ten ostatni trafił w poprzeczkę. ŁKS miał dwie wyśmienite okazje do zdobycia bramki sprokurowane fatalnymi błędami płockich bramkarzy, których w bramce pojawiło się aż trzech. 

Po sparingu trenerzy Wisły Marcin Kaczmarek i Adam Majewski podziękowali za udział w przygotowaniach Michałowi Twardowskiemu, pozostawiając do swej dyspozycji wysokiego napastnika - Kamila Króla (25 l.), wychowanka MUKS Kraśnik, który ma za sobą grę w Górniku Zabrze i włoskiej Brescii Calcio. Ostatnie dwa sezony przymierzany do Wisły napastnik spędził w trzecioligowym greckim zespole AÉ Dóxa Kranoúlas, gdzie zastępował popularnego "Kiełbasę" - Grzegorza Piechnę.

Kolejnym przeciwnikiem Wisły ma być w środę Olimpia Elbląg, a mecz prawdopodobnie rozegrany zostanie w Nidzicy.

ŁKS Łódź - Wisła Płock 0:0
ŁKS: Olszewski (46. Domżał) - Paluch, Jurkowski (35. Borsukow), Carlos, Żółtowski - Szyc (60. Kaczmarek), Kuklis (60. Cyzio), Pawlak, Serafiński (60. Golański), Kubicki (60. Sasin) - Stąporski (60. Górski).
Wisła: Kiełpin (46. Barański, 75. Kwiatkowski) - Nadolski, Zembrowski, Radić, Mysona - Grudzień (46. Hiszpański), Adamczyk (46. Sielewski), Góralski (80. Adamczyk), Mosart (80. Kołodziejski), Mitura (46. Sekulski) - Król. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz