wtorek, 17 lipca 2012

Medale OOM tylko w kadrach województwa

FOT. Archiwum OOM Małopolska
Kolejne dyscypliny kończą swoje rozgrywki podczas XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2012. Po badmintonie i tenisie stołowym swoje zawody rangi mistrzostw Polski zakończyli m.in. judocy, piłkarze i piłkarki ręczne oraz siatkarki. Choć żaden płocki klub nie może się na razie pochwalić indywidualną zdobyczą medalową, dwa miejsca na podium zajęły reprezentacje województwa mazowieckiego, w których zagrali płocczanie. Piłkarze ręczni z silną ekipą zawodników SKF Wisła Płock zdobyli brązowy medal, a siatkarki z Mazowsza z Moniką Lubiak z MUKS Volley Płock w składzie zdobyły srebro.


Wśród judoczek Płock był reprezentowany przez swoją jedynaczkę w kategorii junior młodszy - Klaudię Kanię (kat. -70 kg) z UKS Judo Kano. Płocczanka w pierwszej rundzie mistrzostw rozegranych w Bochni musiała uznać wyższość przeciwniczki z UKS 3 Piła Marty Stępki. Potem jednak w repasażach płocczanka pokonała Paulinę Zagrajek z UKS Shizoku Ostróda, by w trzeciej walce ulec Karolinie Osmędzie z UKS Judo Wolbrom. Ostatnia rywalka zdobywając brązowy medal OOM wciągnęła jednak Klaudię na siódme miejsce, co niewątpliwie jest sukcesem płocczanki, która po Olimpiadzie zajmuje 13. miejsce w Polsce w swojej wadze. Zarówno Stępka, jak i Osmęda to ścisła czołówka krajowa.

Niestety, gorzej w Bochni poszło chłopcom z UKS Eljot Płock. Ani Patryk Cieślak (waga +90 kg), ani Konrad Kustosik (-81 kg) nie wygrali na Olimpiadzie żadnej walki i mimo zdobycia dla swojego klubu punktów w ministerialnej klasyfikacji, zajęli miejsca w ostatnich przedziałach lokat - Patryk dziewiąte (9-11), a Konrad trzynaste (13-24). Kustosik w pierwszej rundzie miał wolny los, ale w drugiej przegrał walkę z Dominikiem Wawrzyniakiem (GKS Czarni Bytom), który już nic więcej nie zwojował w turnieju i nie wciągnął płocczanina do repasaży. Identyczna historia, tylko bez wolnego losu w pierwszej rundzie, spotkała Patryka Cieślaka, który jedyną swoją walkę przegrał z Olafem Wichrem również z Czarnych Bytom.

Zarówno Judo Kano, jak i Eljot zostały sklasyfikowane na 42 miejscu odpowiednio wśród dziewcząt i chłopców na 59 i 67 biorących udział w mistrzostwach klubów.

Tymczasem w składzie reprezentacji Mazowsza w piłce ręcznej dziewcząt zameldowały się Klaudia Trzaska i jej siostra Karolina z AZS PWSZ Jutrzenki Płock. Mazowszanki zajęły w turnieju dopiero szóste miejsce. W eliminacjach grupowych wygrały tylko z Wielkopolankami 16:15, przegrywając z reprezentacjami woj. lubelskiego (21:29) i śląskiego (18:19). W półfinałach wywalczyły sobie prawo gry o piąte miejsce, pokonując reprezentację woj. małopolskiego 27:23, by w meczu o piąte miejsce przegrać 19:24 z reprezentacją Dolnego Śląska. Karolina dwukrotnie wpisała się do protokołu sędziowskiego zdobywając bramkę przeciwko lubelskiemu i trzy gole w meczu o piąte miejsce. W ostatnim meczu bramkarkę przeciwniczek pokonała, choć tylko raz, także Klaudia.

Znacznie lepiej poszło młodym szczypiornistom w reprezentacji Mazowsza, w której zawodnicy SKF Wisła Płock stanowili zdecydowaną większość. Mazowszanie w zaciętych meczach, których losy ważyły się do ostatniej sekundy, pokonali w grupie 32:31 lubelskie i dolnośląskie 29:28. Musieli jednak uznać wyższość reprezentacji woj. kujawsko-pomorskiego, z którą przegrali również różnicą zaledwie jednej bramki - 22:23. W półfinale doznali niestety drugiej porażki, także 22:23, tym razem z reprezentacją Wielkopolski. W meczu o III miejsce nie dali już jednak szansy rywalom z województwa małopolskiego, pewnie zwyciężając 31:23.

W bramce reprezentacji Mazowsza podczas turnieju rozgrywanego w Tarnowie najczęściej można było zobaczyć Piotra Górala. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Jakub Moryń (21 bramek), Oskar Gawski (12), Krzysztof Karolak (10) i Wiktor Bronowski (11). Mazowsze  reprezentowali także Michał Lemaniak i Adrian Turkowski.

Najcenniejszym trofeum z OOM może się jednak pochwalić jedynaczka z Płocka w składzie reprezentacji siatkówki województwa mazowieckiego - Monika Lubiak z MUKS Volley Płock. Mazowszanki przegrały w rozgrywanym w Proszowicach i Nowym Brzesku turnieju mistrzowskim tylko dwukrotnie z województwem kujawsko - pomorskim, ale co to była za gra! W pierwszym secie pierwszej potyczce z kadrą Kujaw i Pomorza, rozegrały najdłuższego seta mistrzostw przegrywając go 30:32! Ostatecznie w grupie musiały uznać wyższość rywalek przegrywając ten mecz 1:3, ale dwa pozostałe pewnie wygrały 3:1 (z dolnośląskim) i 3:0 (z lubelskim). W półfinale wygrały wprawdzie z kadrą woj. pomorskiego 3:1, ale czwartego seta rozstrzygnęły dopiero wynikiem 29:27. No i w końcu w finale zafundowały prawdziwy horror. Prowadziły już 2:0 w setach, kiedy do głosu doszły rywalki z kujawsko-pomorskiego, które doprowadziły do tie-breaku i rozstrzygnęły go na swoją korzyść 15:11.
si
Srebrny medal Moniki Lubiak jest jak dotąd największym osiągnięciem zawodników i zawodniczek z Płocka podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz