wtorek, 10 lipca 2012

Mustangi skończyły w Białymstoku

Wyjazdowym meczem z Lowlanders Białystok futboliści amerykańscy z Płocka spod znaku Mustangs zakończyli tegoroczny sezon rozgrywkowy. Mimo rozbudzonych apetytów na awans do fazy play-off o mistrzostwo I ligi płocczanie polegli w Białymstoku aż 6:34. A w przypadku gdyby wygrali różnicą ośmiu punktów to oni, a nie Lowlandersi, "ludzie z niziny" awansowaliby do play-off. O porażce zadecydowała wysoko przegrana 0:21 pierwsza kwarta, w której gospodarze skutecznie zneutralizowali Zacharego Hoffmana - Amerykanina, który pomaga Mustangom w ostatnich kolejkach. Płocczanie na koniec sezonu zajęły trzecie miejsce w Dywizji Północnej PFLA I. Z grupy do dalszych gier awansowali Spartans Warsaw i właśnie Lowlandersi.

- Zdecydowanie nie poszła nam pierwsza kwarta, reszta meczu była bardzo wyrównana - powiedział "Sportowcowi Płockiemu" rzecznik prasowy klubu Paweł Chlebny. - Na pewno wynik z Białegostoku nas nie zadowala, ale nie chcemy zrzucać winy na jakieś czynniki. Fakt, było bardzo gorąco, mecz rozegrany został w pełnym słońcu o 12, a o czwartej rano musieliśmy wyjechać z Płocka. Większość z nas wstała jeszcze przed trzecią. Nieprzespana noc, do tego wysoka temperatura od samego rana i słońce – w takich warunkach nie mogliśmy być w pełni sił. W drugiej kwarcie, po krótkiej przerwie i rozmowie było już jednak lepiej - dodaje Chlebny.

Tymczasem w ataku Lowlanders przez cały mecz brylował rozgrywający Damian Kołpak, który aż cztery razy podał na przyłożenie. Dodatkowo zdobył jedno przyłożenie po akcji biegowej. Znakomicie na skrzydle zaprezentował się Tomasz Zubrycki. Dwa z podań Kołpaka zamienił na touchdowny.

O sile ofensywy Mustangów stanowiło trio running backów Marcin Malesa, Łukasz Pietrzak i Witold Szpotański. W obronie wyróżnił się Sławomir Subocz. Ten na co dzień grający w ataku zawodnik skutecznie zatrzymywał biegi rywali występując w drugiej linii defensywy.

Lowlanders Białystok - Mustangs Płock 34:6 (21:0, 6:6, 0:0, 7:0)
I kwarta
7:0 przyłożenie Damiana Kołpaka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)
14:0 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 20-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)
21:0 przyłożenie Łukasza Kraszewskiego po 20-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)
II kwarta
21:6 przyłożenie Marcina Malesy po 5-jardowej akcji biegowej
27:6 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 20-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka
IV kwarta
34:6 przyłożenie Michała Maksimowicza po 50-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)