środa, 18 lipca 2012

Gra wewnętrzna zamiast sparingu

Piłkarze Wisły nie rozegrali zaplanowanego na środę sparingu z Olimpią Elbląg. Zamiast niego trenerzy Marcin Kaczmarek i Adam Majewski zarządzili wewnętrzną grę kontrolną. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie drużyny – Białą i Niebieską. Lepsi okazali się ci pierwsi, wygrywając 3:1. Dwie bramki dla Białych zdobył Bartłomiej Sielewski, a jedną Marko Radić, który przedłużył właśnie umowę z płockim klubem. Honorowego gola dla Niebieskich zapisał na swoim koncie Łukasz Sekulski. Wśród kibiców oglądających poczynania płockich piłkarzy znalazł się Sławomir Peszko.

Już pierwsza akcja Białych zakończyła się zdobyciem gola. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Sielewski, który pół godziny później podwyższył wynik spotkania, wykorzystując rzut karny po faulu na Mosarcie. Chwilę po przerwie kontaktową bramkę dla Niebieskich zdobył efektownym uderzeniem z rzutu wolnego Łukasz Sekulski. Kilka minut później końcowy wynik ustalił Marko Radić, główkując po dośrodkowaniu Tomasza Grudnia. Biali mogli wygrać wyżej, ale Bartłomiej Sielewski nie wykorzystał drugiego rzutu karnego.

Wśród widzów znalazł się między innymi niedoszły reprezentant Polski na Euro 2012 Sławomir Peszko, który w Płocku występował od 2002 do 2008 roku. Roczny kontrakt z Wisłą podpisał Marko Radić, tymczasem Kamil Biliński, który przez dwa sezony był jednym z czołowych strzelców płockiego klubu, przeniósł się do Żalgirisu Wilno, z którym związał się półtoraroczną umową.

Biali - Niebiescy 3:1 (2:0)
Bramki: Sielewski 2 (1. i 31. - karny) oraz Radić (50.) dla Białych oraz Sekulski (47.) dla Niebieskich
Biali: Kiełpin (46. Barański) - Nadolski, Radić, Zembrowski, Mysona - Grudzień, Adamczyk, Sielewski, Sekulski (46. Kamiński), Hiszpański - Mosart.
Niebiescy: Kwiatkowski (46. Kiełpin) - Śnieć, Bieńkowski, Skumórski, Synowicz - Garczewski, Kamiński (46. Sekulski), Paczkowski, Mitura - Drężewski, Kołodziejski.