sobota, 2 czerwca 2012

Złoto i brąz dla płocczan!!!

SKF Wisła Płock
 zdobywcy Pucharu Polski Młodzików
Rewelacyjnie spisały się obie płockie ekipy, które wzięły udział w turnieju finałowym Pucharu Polski Młodzików w piłce ręcznej. W Zamościu po złote medale sięgnęli szczypiorniści SKF Wisła Płock, pokonując w meczu finałowym Czarnych Regimin 34:32. W „małym finale” MUKS 21 Płock pokonał KSSPR Końskie 27:25, zapewniając sobie w ten sposób trzecie miejsce w PPM i brązowe medale tej imprezy. Godne podkreślenia jest, że złoci medaliści wygrali w finałowym turnieju wszystkie swoje mecze. Ekipa MUKS-u 21 dwukrotnie musiała uznać wyższość swoich przeciwników.
Szczypiorniści SKF Wisła Płock przeszli przez finałowy turniej jak burza. Pokonali kolejno UKS Olimp Grodków 29:14 (17:8), KSSPR Końskie 21:18 (9:13), UKS Szczypiorniak Olsztyn 30:16 (16:6), w ćwierćfinale UKS Conrad Gdańsk 37:31 (18:18) i w półfinale MUKS 21 Płock 36:23 (16:9). Dzięki temu awansowali do finału, w którym zmierzyli się z Czarnymi Regimin. Po pierwszych 25 minutach gry płocczanie prowadzili 18:17. W drugiej połowie spotkania udało im się utrzymać prowadzenie i wygrać 34:32. Tym samym najmłodsi nafciarze z kompletem sześciu wygranych spotkań sięgnęli po złote medale Pucharu Polski Młodzików (impreza odpowiadająca rangą mistrzostwom Polski).

Piłkarze ręczni MUKS-u 21 rozpoczęli swój udział w zamojskim turnieju od wygranej 23:22 (9:10) z Kusym Kraków. Później przegrali 18:21 (7:9) z Siódemką Miedzią Legnica, a w ostatnim spotkaniu fazy grupowej pokonali 21:14 (14:6) Olimpię Piekary Śląskie. W ćwierćfinale MUKS 21 rozgromił MOSiR Mysłowice 34:23 (19:9), ale w półfinale został rozbity przez Wisłę Płock 36:23 (16:9). W meczu o trzecie miejsce płocczanie spotkali się z KSSPR-em Końskie. Po pierwszej połowie ekipa z Końskich prowadziła 9:7, ale drugie 25 minut należało do płocczan, którzy wygrali 27:25, zapewniając sobie brązowe medale.

Piąte miejsce w Pucharze Polski Młodzików przypadło Miedzi Legnica, która pokonała UKS Conrad Gdańsk 26:19 (15:9).