piątek, 1 czerwca 2012

Nafciarze w rozjazdachChociaż piłkarze ręczni Orlen Wisły zakończyli już ligowy sezon, nie wszyscy mogli się udać na zasłużone urlopy. Część z nich przygotowuje się bowiem do występów w swoich reprezentacjach w meczach eliminacyjnych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Kilku występujących na co dzień w Płocku graczy szykuje się też do gry w Akademickich Mistrzostwach Świata i w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Na liście płockich kadrowiczów są nie tylko Polacy, ale również Bośniak Muhamed Toromanovic oraz Rumun Valentin Ghionea, który w Orlen Wiśle zagra od sezonu 2012/2013. Paweł Paczkowski, Kacper Adamski i Adrian Wojkowski mają szansę wyjazdu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które w lipcu odbędą się w Turcji. O ile jednak „Paczas” to największa – obok Pawła Niewrzawy – gwiazda polskiej młodzieżówki, bez której ciężko wyobrazic sobie kadrę trenera Jarosława Cieślikowskiego, to Kacper Adamski i Adrian Wojkowski nie mogą jeszcze być pewni powołania na MME. Szansę na udowodnienie sztabu szkoleniowego swojej przydatności będą mieli już w od 3 do 8 czerwca, gdy reprezentacja spotka się na krótkim zgrupowaniu w Żaganiu, a później weźmie udział w turnieju, w którym rywalizowac będzie z seniorskimi ekipami „B” Polski, Rumunii i Norwegii. W sztabie szkoleniowym młodzieżowej reprezentacji Polski jest pracujący w Orlen Wiśle Michał Skórski.

W Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbędą się od 21 czerwca do 2 lipca w Brazylii  wystąpi dwóch nafciarzy – Kamil Syprzak i Piotr Chrapkowski. Co ciekawe, trenerzy Damian Wleklak i Marcin Pilch do akademickiej reprezentacji Polski nie powołali żadnego zawodnika nowo kreowanego mistrza Polski Vive Targów Kielce. Poza „Sypą” i „Chrapkiem” w kadrze na AMŚ znaleźli się: Krzysztof Szczecina, Antoni Łangowski i Robert Orzechowski (wszyscy MMTS Kwidzyn), Michał Bartczak i Paweł Ćwikliński (obaj Warmia Traveland Olsztyn), Piotr Masłowski i Piotr Wyszomirski (obaj Azoty Puławy), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Przemysław Krajewski (Nielba Wągrowiec), Radosław Jankowski (Czuwaj Przemyśl) i Adam Świątek (Chrobry Głogów).

Marcin Wichary, Adam Twardo, Kamil Syprzak, Piotr Chrapkowski i Paweł Paczkowski to zawodnicy powołani przez duet trenerski Daniel Waszkiewicz - Damian Wleklak na dwumecz z Litwą, który decydował będzie o awansie do mistrzostw świata w piłce ręcznej Hiszpania 2013. Pierwsze spotkanie będzie rozegrane 10 czerwca w Kownie, rewanż tydzień później w katowickim Spodku.

O awans do przyszłorocznych MŚ w Hiszpanii powalczy również Muhamed Toromanovic. Kołowy Orlen Wisły stanie jednak przed niezwykle ciężkim zadaniem, ponieważ rywalem Bośni i Hercegowiny będzie reprezentacja Niemiec. Tore wystąpił dotychczas w 91 meczach swojej drużyny narodowej, zdobywając w nich 326 bramek. Pod tym względem ustępuje jedynie Mirsadowi Terzicowi z MKB Veszprem, który ma na koncie 358 bramek w 102 meczach.

Wśród zawodników powołanych na najbliższe mecze swoich reprezentacji znalazł się również Rumun Valentin Ghionea. Nowy nabytek Orlen Wisły wystąpi w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2014. Podczas turnieju, który zostanie rozegrany w Izraelu 8-10 czerwca Rumuni grac będą z gospodarzami, Belgią i Irlandią. Zwycięzca turnieju trafi do grupy szóstej kolejnego etapu kwalifikacji, w której zmierzy się z Islandia, Białorusią i Słowenią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz