piątek, 1 czerwca 2012

Młoda Wisła wreszcie punktowała, kolejna przegrana Amatora, pauza Błękitnych

Rezerwowa drużyna Wisły przełamała wreszcie czarną serię porażek. Remis w wyjazdowym meczu ze zdegradowanym już dawno MKS-em Ciechanów trudno jednak uznać za sukces. Amator Maszewo po raz kolejny nie zdołał wywalczyć chociażby jednego punktu, przegrywając tym razem w Sierpcu z tamtejszym Kasztelanem. Żadnego punktu w 32. kolejce nie zdobyli też Błękitni Gąbin, którzy tym razem pauzowali.

Coraz bardziej klarowna staje się sytuacja w dolnej części tabeli grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. Do zdegradowanych już wcześniej MKS-u Ciechanów i Amatora Maszewo niemal na pewno dołączą Tęcza 34 Płońsk i Marcovia 2000 Marki, które przegrały swoje spotkania. Wkra Żuromin i Nadnarwianka Pułtusk do swojego dotychczasowego dorobku dopisały po trzy punkty i mogą być niemal pewne pozostania w gronie czwartoligowców.

W trzeciej lidze tymczasem utrzymały się zagrożone spadkiem drużyny z MazowszaHutnik Warszawa i Mazur Karczew. Oznacza to, że nie będzie konieczne rozgrywanie barażu o pozostanie w czwartej lidze.

W Ciechanowie jako pierwsi ze zdobytej bramki cieszyli się gospodarze. Już w 11. minucie gola zdobył Dawid Załęski. Do wyrównania doprowadził Bartłomiej Sielewski, który w 28. minucie skutecznie egzekwował rzut karny. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej części gry prowadzenie objęła Młoda Wisła, gdy w 51. minucie bramkarza miejscowych zaskoczył Patryk Kamiński. Niestety, podopieczni trenera Zbigniewa Mierzyńskiego nie zdołali utrzymać jednobramkowego prowadzenia do końca spotkania. W 83. minucie wyrównał Adrian Kowalski.

Amator Maszewo tym razem wyjechał do Sierpca, aby zmierzyć się z miejscowym Kasztelanem. Gospodarze nie mieli litości wobec zdegradowanej ekipy spod Płocka, wygrywając pewnie 4:0. Błękitni Gąbin w 32. kolejce pauzowali, przez co stracili piąte miejsce w czwartoligowej tabeli na rzecz sierpeckiego Kasztelana.

Bardzo ciekawy mecz zapowiada się w 33. kolejce. W derbach powiatu płockiego spotkają się Błękitni Gąbin i Wisła II Płock. Jesienią na Stadionie Leśnym w Gąbinie Błękitni wygrali 3:1 dzięki bramkom Radosława Wiśniewskiego, Dominika Dutkiewicza i Pawła Knapika. Honorowego gola dla Młodej Wisły zdobył wówczas Jakub Kustra. Spotkanie, które odbędzie się w Płocku będzie więc dla nafciarzy okazją do rewanżu.

IV liga
32. kolejka
MKS Ciechanów - Wisła II Płock 2:2 (1:1)
Bramki: Załęski (11.) i Kowalski (83.) dla MKS-u oraz Sielewski (28. - karny) i Kamiński (51.) dla Wisły

Kasztelan Sierpc - Amator Maszewo 4:0 (2:0)
Bramki: Mysior (6.), Dzięgielewski 2 (12. - karny i 46.) oraz Pesta (88.)

Pozostałe rezultaty: GKP Targówek - Korona Szydłowo 2:1, Wkra Żuromin - Bug Wyszków 3:0, Nadnarwianka Pułtusk - Mławianka Mława 1:0, Huragan Wołomin - Marcovia 2000 Marki 3:2, MKS Przasnysz - KS Łomianki 2:0, Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Tęcza 34 Płońsk 1:0. Pauzowali: Błękitni Gąbin. Tabela: 1. GKP Targówek 71, 2. Bug  58, 3. Wisła II  54, 6. Błękitni 49, 17. Amator 21