piątek, 1 czerwca 2012

Szansa na dwa medale

Piłkarze ręczni SKF Wisły Płock zagrają w finale tegorocznej edycji Pucharu Polski Młodzików (impreza rangi mistrzostw Polski). W półfinale najmłodsi nafciarze pokonali MUKS 21 Płock 36:23 (16:9). Wisła ma tym samym zapewniony co najmniej srebrny medal. O złoto zagrają z Czarnymi Regimin, którzy w drugim meczu półfinałowym pokonali KSSPR Końskie 32:30 (14:15). MUKS 21 Płock zagra z Końskimi o trzecie miejsce.

Zawodnicy SKF Wisła przez turniej finałowy przeszli jak burza. W pierwszym meczu fazy grupowej pokonali Olimpię Grodków 29:14 (17:8). Bardzo zacięty bój płocczanie stoczyli z KSSPR Końskie. Do przerwy rywale prowadzili wprawdzie 13:9, ale w drugiej połowie na boisku dominowała Wisła, zwyciężając ostatecznie 21:18. Ostatnim rywalem najmłodszych nafciarzy był UKS Szczypiorniak Olsztyn. Tym razem nie było żadnych wątpliwości, kto jest lepszy. Płocczanie rozgromili swoich przeciwników 30:16, już po pierwszej połowie prowadząc 16:6. W ćwierćfinale Wisła zmierzyła się z UKS Conrad Gdańsk. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 18:18, ale w drugiej kilkubramkową przewagę wypracowali sobie wiślacy, wygrywając ostatecznie 37:31.

Trudniejszą drogę do półfinału miał MUKS 21. W pierwszym pojedynku fazy grupowej płocczanie okazali się minimalnie lepsi od Kusego Kraków, wygrywając 23:22 (9:10). Niestety, później musieli uznać wyższość Miedzi Legnica, przegrywając 18:21 (7:9). W ostatnim meczu „Dwudziestka jedynka” pokonała Olimpię Piekary Śląskie 21:14 (14:6), dzięki czemu awansowała do kolejnej fazy rozgrywek z drugiego miejsca w grupie. W ćwierćfinale płocczanie zaskakująco łatwo rozprawili się z MOSiR-em Mysłowice, wygrywając 34:21 (19:9).

W płockim półfinale Wisła od początku nadawała ton wydarzeniom na placu gry. Już po pierwszej części spotkania prowadziła 16:9, aby ostatecznie pokonać MUKS 21 36:23. Oznacza to, że SKF Wisła Płock zagra z Czarnymi Regimin o złoty medal Pucharu Polski Młodzików, a MUKS 21 o brąz powalczy z KSSPR-em Końskie.