czwartek, 28 czerwca 2012

Znowu wygrana szczypirnistów-studentówReprezentacja Polski występująca w Akademickich Mistrzostwach Świata zanotowała na swoim koncie drugą wygraną. Biało-czerwoni, prowadzeni przez trenerski duet Damian Wleklak – Marcin Pilch, tym razem rozgromili Koreę Południową 48:27. Wśród zawodników, którzy zdobywali bramki dla reprezentacji Polski, znaleźli się Piotr Chrapkowski i Kamil Syprzak na co dzień występujący w Orlen Wiśle Płock. Po dwóch meczach Polacy mają komplet punktów i w swojej grupie zajmują pierwsze miejsce ex-equo z Czechami, którzy również zanotowali dwie wygrane. Środowy pojedynek Polska-Czechy będzie więc decydował o tym, która z drużyn zakończy rywalizację grupową na pierwszym miejscu.
Mecz z Koreą Południową ułożył się podobnie jak wcześniejsze spotkanie z Kuwejtem. Biało-czerwoni od początku mieli wyraźną przewagę nad swoimi rywalami, a jedyna wątpliwość mogła dotyczyć wysokości wygranej. Już po pierwszej połowie Polacy prowadzili różnicą ośmiu oczek, którą po zmianie stron powiększyli do 21 trafień. Po siedem bramek dla ekipy trenerów Damiana Wleklaka i Marcina Pilcha zdobyli Przemysław Krajewski i Wojciech Gumiński. Sześciokrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Syprzak, a cztery trafienia zapisał na swoim koncie Piotr Chrapkowski.

W środę biało-czerwoni zagrają z Czechami, którzy również wygrali dwa pierwsze mecze. Spotkanie to zadecyduje więc o tym, która z ekip zajmie pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej.

Korea Płd – Polska 27:48 (15:23)
Polska: Wyszomirski, Szczecina - Masłowski 4, Chrapkowski 4, Syprzak 6, Dacko 3, Krajewski 7, Jankowski 4, Świątek 1, Orzechowski 4, Bartczak 4, Łangowski 1, Ćwikliński 3, Gumiński 7.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz