piątek, 8 czerwca 2012

Sztuka walki... bez walki

Mocno zawiedziona wróciła z rozegranego w Opolu Otwartego Pucharu Polski Juniorów judoczka UKS Eljot Płock Martyna Maślanka. W wadze -44 kg sędziowie przyznali jej zwycięstwo, ale płocczance nie dane było stoczyć walki na którą bardzo liczyła z Dominiką Jankowiak z Juvenii Wrocław. Przeciwniczka, mimo, że zgłosiła się do zawodów i przeszła wszelkie formalności i ważenia nie pojawiła się na tatami. Jej nazwisko zostało usunięte z listy startowej bez podania wyjaśnień jeszcze przed losowaniem, ale zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Judo, po ważeniu, zwycięstwo przyznano Maślance. Druga z zawodniczek płockiego Eljota, Dorota Szelkowska stoczyła trzy walki w wadze -63 kg, niestety wszystkie trzy przegrała i została sklasyfikowana na miejscu siódmym na osiem startujących zawodniczek.-  W tym roku Martyna i Dominika miały już okazję raz się spotkać w pierwszym tegorocznym Pucharze Polski zorganizowanym w marcu w Kątach Wrocławskich. Martyna wyszła zwycięsko z pojedynku zakładając przeciwniczce bardzo skuteczną i bolesną technikę duszenia, odklepaną poddaniem przez Dominikę. Być może pozostało to w pamięci wrocławianki i miało wpływ psychiczny na podjecie decyzji o wycofaniu się - dywaguje ojciec zawodniczki Eljot Płock - Piotr Maślanka.

Jak podkreśla Martyna, pierwsze miejsce w Opolu ma dla niej jedynie symboliczne znaczenie i pozostawia duży niedosyt. Bardzo bowiem liczyła na możliwość konfrontacji z niewygodną rywalką, z którą do w poprzednim sezonie, jeszcze w kategorii junior młodszy na dwie walki, dwie przegrała.

Nie udało się uniknąć przegranych Dorocie Szelkowskiej. W dwóch jednak przypadkach dzielnie stawiała czoła dwóm znacznie wyżej notowanym przeciwniczkom - Angelice Sziwie z AZS Poznań i Sonii Lniany z GKS Czarnych Bytom. Po trzech przegranych walkach płocczanka nie wyszła z jednej z dwóch grup eliminacyjnych w wadzie -63 kg i musiała pogodzić się z siódmą lokatą w zawodach, na osiem startujących zawodniczek.

W OPP w Opolu wystartowało łącznie 159 zawodników i zawodniczek. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz