piątek, 8 czerwca 2012

Ostre strzelanie na koniec sezonuAż 51 bramek w ośmiu pojedynkach  padło w ostatniej kolejce sezonu 2011/2012 klasy okręgowej prowadzonej przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Dało to doskonałą średnią 6,375 gola na jeden mecz. Najbardziej efekownie z rozgrywkami pożegnali się piłkarze Kormorana Łąck, którzy rozgromili Wicher Cieszewo aż 10:0. Awans do czwartej ligi wywalczył sobie już wcześniej Mazur Gostynin. W barażach o grę w wyższej klasie rozgrywkowej zagra Bzura Chodaków. Z klasą okręgową pożegnał się Wicher Cieszewo.

Doskonały sezon mają za sobą piłkarze Mazura. Gostynianie uzbierali 83 punkty, wygrywając aż 27 meczów, remisując dwa i ponosząc zaledwie jedną porażkę (na własnym boisku 0:2 z Orłem Goleszyn w 14. kolejce). Podopieczni trenera Waldemara Figurskiego zdobyli aż 110 bramek, tracąc ledwie 21. W ostatnim meczu zakończonych właśnie rozgrywek gostynianie pokonali u siebie Huragan Bodzanów 7:1, niezwykle efektownie żegnając się z klasą okręgową.

Jeszcze mocniejsze zakończenie sezonu zafundowała sobie ekipa Bzury Chodaków, która walczyć będzie w barażach o awans do czwartej ligi. Piłkarze spod Sochaczewa rozbili w wyjazdowym meczu Unię Iłów aż 8:0. W walce o czwartą ligę Bzura zagra z wicemistrzem okręgówki ciechanowsko-ostrołęckiej. Na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu o drugie miejsce w tabeli walczą tam Żbik Nasielsk (62 punkty) oraz Makowianka Maków Mazowiecki i Sona Nowe Miasto (po 61 punktów).

Bardzo ostre strzelanie na zakończenie sezonu urządzili w Łącku piłkarze miejscowego Kormorana, którzy rozgromili zdegradowany do A-klasy Wicher Cieszewo 10:0. Łącczanie zakończyli sezon na szóstym miejscu, co raczej nie daje im wielkich powodów do zadowolenia. Oczko wyżej znalazła się Skra Drobin, która w ostatniej kolejce przegrała w derbach powiatu płockiego z ULKS Ciółkowo 2:5. Gospodarze tego pojedynku sezon skończyli na dwunastej pozycji.

Zryw Bielsk pokonał 3:1 Orła Goleszyn i zajął w tabeli siódmą lokatę. Na dziewiątym miejscu uplasował się Stoczniowiec Płock, który wygrał w Słupii z tamtejszą Pogonią 2:1. Świt Staroźreby ograł na wyjeździe Wisłę Sobowo 2:0 i wylądował na dziesiątej pozycji.

Klasa okręgowa
30. kolejka: Zryw Bielsk - Orzeł Goleszyn 3:1, Wisła Duninów - Skrwa Łukomie 6:3, Mazur Gostynin - Huragan Bodzanów 7:1, Wisła Sobowo - Świt Staroźreby 0:2, ULKS Ciółkowo - Skra Drobin 5:2, Kormoran Łąck - Wicher Cieszewo 10:0, Unia Iłów - Bzura Chodaków 0:8, Pogoń Słupia - Stoczniowiec Płock 1:2. Tabela: 1. Mazur 83, 2. Bzura 75, 3. Wisła D. 70

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz