wtorek, 5 czerwca 2012

Płock Orlen Polish Open. Teniściści walczą z deszczem. Kiepski dzień płocczan

Jerzy Kulik wygrał swój pierwszy mecz
Tegoroczna, osiemnasta edycja turnieju tenisa na wózkach Płock Orlen Polish Open nie rozpoczęła się zbyt dobrze dla zawodników Integracyjnego Klubu Tenisa Płock. Już w pierwszej rundzie z turniejem głównym imprezy musieli się pożegnać Mariusz Śmietanka, Arkadiusz Stasiak, Stefan Dobaczewski, Bronisław Malinowski i Piotr Zalewski. Tylko Jerzy Kulik mógł cieszyć się ze zwycięstwa, ale jego radość z wygranej osłabiał zapewne fakt, że wyeliminował z turnieju swojego klubowego kolegę. Najwyżej klasyfikowani z płocczan Piotr Jaroszewski i Kamil Fabisiak w pierwszej rundzie mieli wolny los. Jaroszewski swój udział w turnieju zacznie od pojedynku z Maksymilianem Szarym, a Fabisiak w drugiej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Aleksandr Fiedorow (Rosja) – Krzysztof Brezyna (Polska). Swój pierwszy mecz wygrała Judyta Olszewska. W turnieju kobiet startuje zaledwie pięć zawodniczek, które rywalizują systemem każdy z każdym.
Mariusz Smietanka już w pierwszej rundzie trafił na faworyzowanego Albina Batyckiego. Niestety, płocczanin pierwszego seta przegrał do zera, a w drugim zdołał ugrać zaledwie jednego gema. Arkadiusz Stasiak grał dość równo. Co nie oznacza, że dobrze. W obu setach spotkania z Maksymilianem Szarym wygrał tylko po dwa gemy i pożegnał się z turniejem. W drugiej rewanż za porażkę klubowego kolegi powinien wziąć na Szarym Piotr Jaroszewski.

Stefan Dobaczewski przegrał pierwszego seta meczu z Czechem Michalem Kubatem 3:6. W drugiej partii płocczanin walczył jednak bardzo ambitnie, zwyciężając po tie-breaku 7:6. Trzecia partia była jednak popisem Czecha, który nie stracił nawet jednego gema. Rywalem Bronisława Malinowskiego był Czech Dalibor Potucek. W pierwszym secie płocczanin przegrał do zera, w drugim zdołał wygrać trzy gemy.

Jerzy Kulik w pierwszej rundzie stanął do bratobójczej walki z innym płocczaninem Piotrem Zalewskim. Oba sety wygrał pewnie 6:1. W drugiej rundzie tenisista z Płocka stanie jednak przed niesamowicie ciężkim wyzwaniem, ponieważ jego rywalem będzie jeden z faworytów turnieju Tadeusz Kruszelnicki, rozstawiony z numerem trzecim.

W pierwszym meczu turnieju kobiet Judyta Olszewska walczyła z Lucyną Miętrkiewicz. Po wygraniu pierwszej partii 6:4 przegrała drugą w takim samym stosunku. W trzecim secie lepsza okazała się płocczanka, która wygrała 6:2.

Pierwszy dzień turnieju nie przebiegł zgodnie z planem. Kilka pojedynków trzeba było przerywać z powodu opadów deszczu.

Jerzy Kulik (SIKT Płock) – Piotr Zalewski (SIKT Płock) 6:1, 6:1
Krzysztof Brezyna (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski) - Alexandr Fedorov (Rosja) 6:2, 6:7, 7:6 Dalibor Potucek (Czechy) – Bronisław Malinowski (SIKT Płock) 6:0, 6:3

Gra pojedyncza kobiet:
Judyta Olszewska (SIKT Płock) – Lucyna Miętrkiewicz (IKS Sulechów) 6:4, 4:6, 6:2