czwartek, 7 czerwca 2012

Płock Orlen Polish Open. Debel już bez płocczan, w singlu walczy tylko Jaroszewski

Kamil Fabisiak (na pierwszym planie
i Piotr Jaroszewski (w głębi)
Kolejny dzień zmagań tenisistów na wózkach rywalizujących na kortach Wisły przy ulicy Łukasiewicza 34 nie był zbyt pomyślny dla ekipy Integracyjnego Klubu Tenisa Płock. Z głównym turniejem w grze pojedynczej pożegnał się Kamil Fabisiak. Swoją piękną przygodę w grze podwójnej zakończył Mariusz Śmietanka, grający w parze z Czechem Michalem Kubatem. Debel Piotr Jaroszewski/Kamil Fabisiak swoją grę zakończył na półfinale. Do ½ finału turnieju singlistów dotarł Piotr Jaroszewski. W walce o finał stanie przed niesamowicie ciężkim zadaniem, ponieważ jego rywalem będzie rozstawiony z numerem pierwszym Austriak Martin Legner.

Judyta Olszewska zakończyła już swój tegoroczny start w Płock Orlen Polish Open. Płocczanka rozpoczęła od pokonania Lucyny Miętrkiewicz. Później w rozgrywanym „na raty” pojedynku musiała uznać wyższość Niemki Bianki Oster, z którą wygrała wprawdzie pierwszego seta 6:3, ale w dwóch następnych uległa jej 6:7 i 1:6.

Olszewska poradziła sobie z Katarzyną Wojcieszak, wygrywając oba sety po 6:3, ale w konfrontacji z Holenderką Dorrie Timmermans Van Hall przegrała 4:6, 2:6. W kobiecym turnieju singlistek do rozegrania pozostał jeszcze pojedynek Oster z Timmermans Van Hall. Wiadomo jednak, że bez względu na jego rezultat, Judyta Olszewska zakończy rywalizację na trzecim miejscu (najwyższym z Polek).

W grze pojedynczej mężczyzn Piotr Jaroszewski w ćwierćfinale trafił na doskonale sobie znanego Czecha Miroslava Brychtę. Pierwszego seta płocczanin wygrał bardzo pewnie 6:1. W drugim lepszy okazał się Czech, oddając Jaroszewskiemu trzy gemy. O końcowym wyniku decydowała więc trzecia partia. W niej lepszy okazał się Piotr Jaroszewski, który wygrał 6:2. W półfinale najwyżej notowany płocczanin spotka się z turniejową jedynką Martinem Legnerem z Austrii. Kamil Fabisiak w ¼ finału trafił na wyżej rozstawionego Holendra Toma Egbernika. W pierwszym secie przegrał na sucho, w drugim udało mu się wygrać zaledwie dwa gemy.

Tom Egbernik i Steffen Sommerfeld z Niemiec zakończyli deblowe występy Mariusza Śmietanki, którego partnerem w grze podwójnej był Michal Kubat z Czech. Holendersko-niemiecka para ograła ich 6:1, 6:1.

Kamil Fabisiak i Piotr Jaroszewski swoje deblowe występy rozpoczęli w drugiej rundzie, w której zmierzyli się z Pawłem Miętrkiewiczem (IKS SUlechów) i Marcinem Rogowskim (KSN Start Warszawa). Płocczanie okazali się bezwzględni dla swoich rywali, odprawiając ich w dwóch krótkich setach, które wygrali po 6:0. Niestety, w półfinale płocczanie trafili na parę Tadeusz Kruszelnicki/Martin Legner. Walczyli dzielnie z deblem nr 1, ale przegrali 2:6, 4:6.