środa, 6 czerwca 2012

Płock Orlen Polish Open. Dzień bez niespodzianek


Tadeusz Kruszelnicki ograł w singlu
Jerzego Kulika
Drugi dzień płockiego turnieju tenisa na wózkach obył się bez zaskakujących rozstrzygnięć. A to oznaczało, niestety, porażki kolejnych zawodników z Płocka. Jerzy Kulik nie miał praktycznie nic do powiedzenia w konfrontacji z Tadeuszem Kruszelnickim. Występujący w parze z Niemcem Svenem Hillerem Kulik uległ w deblu polsko-austriackiej parze Albin Batycki/Dan Kleckner. W grze podwójnej do dalszych gier awansował wprawdzie Mariusz Śmietanka, który gra w parze z Czechem Michalem Kubatem, ale uczynił to kosztem swoich klubowych kolegów Bronisława Malinowskiego i Piotra Zalewskiego. Z rywalizacją deblistów pożegnali się również Stefan Dobaczewski i Arkadiusz Stasiak. Do trzeciej rundy singla awansowali Piotr Jaroszewski i Kamil Fabisiak.
W ćwierćfinale gry pojedynczej mężczyzn znaleźli się wszyscy rozstawieni zawodnicy. W tym gronie również Piotr Jaroszewski, który pokonał w dwóch krótkich setach wrocławianina Maksymiliana Szarego oraz Kamil Fabisiak, zwycięzca bardzo jednostronnego pojedynku z Krzysztofem Brezyną reprezentującym IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski. Niestety, z turniejem singlistów jego drugiego dnia pożegnał się Jerzy Kulik, który w boju z turniejową „trójką” Tadeuszem Kruszelnickim zdołał ugrać zaledwie jednego gema.

Jedynym płocczaninem, który po meczach pierwszej rundy debla miał powody do zadowolenia, był Mariusz Śmietanka. Wraz ze swoim partnerem Michalem Kubatem z Czech stanął on do pojedynku ze swoimi klubowymi kolegami Bronisławem Malinowskim i Piotrem Zalewskim. W pierwszym secie płocko-czeska para oddała trzy gemy, zaś drugiego wygrała na sucho.

Jerzy Kulik w grze podwójnej wystąpił w parze z Niemcem Svenem Hillerem. Ich rywalami byli Albin Batycki z IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski i Dan Kleckner z Austrii. Pierwsza partia została wygrana przez parę koźmińsko-austriacką 6:2. w drugiej Kulikowi i Hillerowi udało się ugrać raptem jednego gema więcej.

Stefan Dobaczewski i Arkadiusz Stasiak walczyli z rosyjsko-czeską parą Aleksandr Fiedorow/Dalibor Potucek. Pierwszy set był bardzo zacięty i skończył się minimalną wygraną Fiedorowa i Potucka 7:5. W drugiej partii zmęczeni płocczanie nie mieli nic do powiedzenia, przegrywając do zera.

Wyniki:
Gra pojedyncza mężczyzn:
2. runda
Martin Legner (Austria) - Dan Kleckner (Austria) 6:3, 6:2
Michal Stefanu (Czechy) - Sven Hiller (Niemcy) 6:4, 6:2
Piotr Jaroszewski (SIKT Płock) - Maksymilian Szary (Ikson Lob Wrocław) 6:2, 6:0
Miroslav Brychta (Czechy) - Michal Kubat (Czechy) 6:2, 6:1
Steffen Sommerfeld (Niemcy) - Albin Batycki (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski) 7:6, 6:3
Tadeusz Kruszelnicki (Iksn Lob Wrocław) - Jerzy Kulik (SIKT Płock) 6:0, 6:1
Kamil Fabisiak (SIKT Płock) -  Krzysztof Brezyna (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski) 6:1, 6:0
Tom Egbernik (Holandia) - Dalibor Potucek (Czechy) 6:0, 6:1

Gra pojedyncza kobiet:
Lucyna Miętrkiewicz (IKS Sulechów) - Katarzyna Wojcieszak (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski) 6:1, 6:1

Gra podwójna mężczyzn:
1. runda
Alexandr Fedorov (Rosja)/Dalibor Potucek (Czechy) - Stefan Dobaczewski/Arkadiusz Stasiak (SIKT Płock) 7:5, 6:0
Albin Batycki (IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski)/Dan Kleckner (Austria) – Sven Hiller (Niemcy)/Jerzy Kulik (SIKT Płock) 6:2, 6:3
Michal Kubat (Czechy)/Mariusz Śmietanka (SIKT Płock) – Bronisław Malinowski/Piotr Zalewski (SIKT Płock) 6:3, 6:0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz