piątek, 8 czerwca 2012

Płock Orlen Polish Open. Austriacko-holnderski finał singla

Piotr Jaroszewski odpadł w półfinale
Martin Legner z Austrii i Holender Tom Egberink zmierzą się w finale płockiego turnieju w tenisie na wózkach. W meczach półfinałowych odpadli dwaj ostatni zawodnicy z Polski. Płocczanin Piotr Jaroszewski po twardym boju musiał uznać wyższość rozstawionego z numerem pierwszym Martina Legnera, a Tadeusz Kruszelnicki przegrał z Tomem Ekberinkiem. Grę pojedynczą kobiet wygrała Niemka Bianca Osterer. Zwycięzcami gry podwójnej mężczyzn okazali się Tadeusz Kruszelnicki i Martin Legner.
Piotr Jaroszewski nie zamierzał poddawać się bez walki wyżej notowanemu Martinowi Legnerowi. Austriak musiał się solidnie napocić, aby wygrać pierwszego seta z Jaroszewskim 6:4. W drugiej partii przewaga faworyta była już nieco bardziej wyraźna, o czym może świadczyć jego wygrana 6:2.

W drugim męskim półfinale Tadeusz Kruszelnicki zmierzył się z reprezentującym Holandię Tomem Egberinkiem. W pierwszej partii Polak starał się dotrzymywac kroku swojemu rywalowi, ale przegrał z nim 4:6. Drugi set był, niestety, bardzo jednostronny. Kruszelnicki nie zdołał w nim wywalczyc chociażby jednego gema. W finale gry pojedynczej mężczyzn spotkają się więc Martin Legner i Tom Egberink.

Pojedynek Bianki Osterer z Niemiec i holenderskiej tenisistki Dorrie Timmermans-van Hall decydował o pierwszym miejscu w turnieju gry pojedynczej kobiet. Lepsza okazała się Niemka, która wygrała w dwóch setach 6:2, 6:4.

W meczu decydującym o zwycięstwie w finale gry podwójnej Tadeusz Kruszelnicki i Martin Legner spotkali się z Tomem Egberinkiem i Steffenem Sommerfeldem z Niemiec. Polsko-austriacka para bez większych problemów wygrała 6:4, 6:1.