piątek, 8 czerwca 2012

Amerykańska niespodziankaKilkanaście godzin przed meczem z Lowlanders Białystok płockie Mustangi pozyskały nowego rozgrywającego. 21-letni Amerykanin Zachary Paul Hoffman urodził się 12 sierpnia 1991 roku w stanie Pensylwania. Do końca sezonu 2012 ma być odpowiedzialny za prowadzenie formacji ofensywnej zespołu z Płocka. Chociaż ma za sobą dopiero trzy treningi z resztą ekipy, okazję do debiutu powinien dostać już w sobotnim pojedynku z białostockimi Lowlanders.

Zach Hoffman od młodych lat interesował się futbolem amerykańskim, określanym jako narodowy sport mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy na futbolowym boisku pojawił się, gdy miał ledwie pięć lat. Nietrudno więc policzyć, że jego przygoda z futbolem amerykańskim trwa już od szesnastu lat.

Przez cztery lata występował w drużynie swojej szkoły średniej. Później dwa lata występował w akademickiej lidze NCAA, która określana jest mianem przedsionka NFL, najlepszej zawodowej ligi świata. Rok spędził w Lake Erie College (Division II), rok w Westminister College (Division III). Przez całą szkołę średnią i studia grał na pozycji rozgrywającego.

Do Płocka trafił dzięki pomocy Phillipa Dillona (Head Coach Warsaw Eagles) i Dana Milesa (działacza TUSAAFSS). Polecili oni Hoffmana Mustangom spośród kilkudziesięciu innych graczy. Zach pojawił się w Polsce w poniedziałek 4 czerwca. Pozostanie w naszym kraju do końca rozgrywek PLFA I. Czyli jeszcze miesiąc lub dwa – w zależności od tego, jak daleko zajdą płockie Mustangi. – Jesteśmy po trzech wspólnych treningach, Zach grał będzie z nami do końca tego sezonu na pozycji rozgrywającego – powiedział Paweł Chlebny, rzecznik Mustangów. – .Po pierwszych treningach uważam że wniesie dużo nowości do naszej gry ofensywnej o czym będziemy mieli okazję przekonać się już podczas meczu z Lowlanders Białystok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz