poniedziałek, 4 czerwca 2012

Płocczanin mistrzem Europy w K-1!!!


Wojciech Burdanowski z pasem
mistrza Europy w K-1
Trenujący na co dzień w klubie Fight MZOS Płock Wojciech Burdanowski wywalczył pas zawodowego mistrza Europy w formule K-1. Gala WKA Fight Night, podczas której płocczanin wygrał swoją walkę, odbyła się w Świebodzicach w województwie dolnośląskim. W walce wieczoru Arkadiusz Kaczmarek walczył o pas zawodowego mistrza Świata WKA z Walijczykiem Garethem Richardsem. Niestety, pojedynek zakończył się już w pierwszej rundzie wygraną Brytyjczyka. Nowo kreowany zawodowy mistrz Europy na co dzień prowadzi zajęcia z młodymi adeptami sportów walki w klubie Fight MZOS Płock. Sam zaś przygotowuje się do swoich walk pod okiem trenera Jacka Jasiona. 
Podczas Gali WKA Fight Night w Świebodzicach odbyły się dwie walki wieczoru. W głównej spotkali się Polak Arkadiusz Kaczmarek i Walijczyk Gareth Richards. Stawką ich pojedynku było zawodowe mistrzostwo Świata. Zawodnik z Wielkiej Brytanii nie dał Kaczmarkowi szans, wygrywając z nim już w pierwszej rundzie.

Wcześniej jednak kibice mieli powody do zadowolenia. A dostarczył ich płocczanin, uważany za wschodzącą gwiazdę kick-boxingu Wojciech Burdanowski. Zawodnik klubu Fight MZOS zmierzył się z mistrzem Słowacji Tomasem Naupauerem. Dwie pierwsze rundy należały do zawodnika z Płocka, który w trzecim starciu starał się utrzymywać dystans, nie wdając się w niepotrzebne wymiany ciosów. Ostatecznie sędziowie wypunktowali tę walkę 2:1 dla Wojciecha Burdanowskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz