poniedziałek, 4 czerwca 2012

Młoda Wisła rozbiła Błękitnych, dramatyczny mecz w Maszewie

Piłkarze rezerw Wisły zakończyli już swoje występy w północnej grupie mazowieckiej czwartej ligi. Chociaż do zakończenia rozgrywek pozostała jeszcze jedna kolejka, jednak podopieczni trenera Zbigniewa Mierzyńskiego będą w niej mieli wolny termin. W ostatnim meczu tego sezonu płocczanie rozbili Błękitnych Gąbin 5:0. Dramatyczny przebieg miał mecz w Maszewie. Amator prowadził już 3:0, ale zszedł z boiska pokonany 3:4. Maszewianie po tej porażce zamykają czwartoligową tabelę.

Sezon 2011/2012 był dla rezerw Wisły bardzo udany. Prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego ekipa opierała się przede wszystkim na wychowankach klubu z roczników 1991-1994. Stąd właśnie jej nazwa „Młoda Wisła”. Płocczanie zdobyli 57 punktów czyli o 15 więcej niż w poprzednim cyklu rozgrywkowym, plasując się w czołówce północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi. Nafciarze wygrali 18 meczów, zanotowali również trzy remisy i 11 porażek. Strzelili 81 bramek, tracąc 45.

Ostatnim rywalem rezerw Wisły w sezonie 2011/2012 byli Błękitni Gąbin. Podopieczni trenera Marka Ledziona wygrali jesienią u siebie 3:1, więc płocczanie bardzo chcieli zrewanżować się im za wynik ze Stadionu Leśnego w Gąbinie.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego uzyskali dość wyraźną przewagę, ale nie mogli jej udokumentować zdobyczami bramkowymi, bo szwankowała skuteczność. Doskonałych okazji nie wykorzystali między innymi Krzysztof Garczewski, Jakub Kustra i Daniel Mitura. Dopiero w 35. minucie Fabian Hiszpański zdecydował się na solową akcję, którą wykończył strzałem z 20 metrów. Wprawdzie Radosław Kochanek zdołał odbić piłkę, ale był bezradny przy dobitce Krzysztofa Garczewskiego.

Kilka minut później na listę strzelców wpisał się Daniel Mitura. Dwa kolejne gole dla Młodej Wisły na swoim  koncie zapisał Jakub Kustra. Wynik meczu ustalił Krystian Sokołowski, który zdobywając gola wkrótce po wejściu na boisko.

W Maszewie spotkały się dwa najsłabsze zespoły północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi. Pierwszą bramkę Amator zdobył w 28. minucie, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Golatowski. Dwie minuty później rezultat podwyższył Marcin Białek. W 38. minucie było już 3:0 dla miejscowych, a na listę strzelców tym razem wpisał się Damian Kotkiewicz.

Niestety, trzybramkowe prowadzenie wyraźnie uśpiło gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą stracili gola. A po zmianie stron przyjezdni jeszcze trzy razy pokonali bramkarza miejscowych, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

IV liga
33. kolejka

Wisła II Płock - Błękitni Gąbin 5:0 (2:0)
Bramki: Garczewski (35.), Mitura (40.), Kustra 2 (50. i 62.) oraz Sokołowski (76.)
Wisła: Kwiatkowski - Śnieć (63. Pielak), Bieńkowski, Budnicki, Synowicz - Garczewski, Adamczyk (77. Stański), Hiszpański, Mitura - Kustra (75. Sokołowski), Kołodziejski (60. Paczkowski).
Błękitni: Kochanek - Nowak, Tomaszewski, Niedzielak, Paczkowski - Dutkiewicz, Kiełbasa, Jóźwiak (25. Jasiński), Gorzelewski (65. Kłys) - Skierkowski, Dębicki.

Amator Maszewo - MKS Ciechanów 3:4 (3:1)
Bramki: Golatowski (28.), Białek (30.) i Kotkiewicz (38.) dla Amatora oraz Mroczek 2 (42. i 84.) i Borowiec 2 (67. i 80.) dla MKS-u

Pozostałe rezultaty: Bug Wyszków - Nadnarwianka Pułtusk 0:0, Mławianka Mława - Kasztelan Sierpc 0:0, KS Łomianki - Huragan Wołomin 2:3, Korona Szydłowo - MKS Przasnysz 1:3, Marcovia 2000 Marki - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:0, Tęcza 34 Płońsk - Wkra Żuromin 2:2. Pauzował: GKP Targówek. Tabela: 1. GKP Targówek 71, 2. Bug 59, 3. Wisła II 57, 7. Błękitni 49, 17. Amator 22