środa, 27 czerwca 2012

Piłkarze szykują się do sezonuWyjątkowo krótkie były w tym roku urlopy piłkarzy nożnych Wisły. Pierwszy trening płockich futbolistów przed sezonem 2012/2013 został poprzedzony spotkaniem  zarządem klubu i nowym sztabem szkoleniowym. W pierwszych zajęciach wzięli udział zawodnicy, który mają ważne kontrakty z klubem oraz kilku zawodników Młodej Wisły. W poniedziałek 2 lipca nafciarze rozpoczną zgrupowanie w Gostyninie. W planach jest również pięć meczów kontrolnych. Najpoważniejszym ze sparingpartnerów będzie Łódzki Klub Sportowy.
Na pierwszych zajęciach zabrakło Marko Radicia, który wciąż narzeka na kontuzję ręki. Nie ćwiczyli również Mosart Alves oraz Krzysztof Kamiński, którzy mają do zajęć przystąpić w środę. W gronie trenujących dostrzec można było Pawła Bojaruńca i Dawida Klepczyńskiego, wychowanków Wisły, którzy wypożyczeni byli ostatnio do innych klubów oraz dwóch graczy, których personalia na razie pozostają tajemnicą.


Trenerzy Marcin Kaczmarek i Adam Majewski postanowili podzielić swoich podopiecznych na dwie grupy. Zawodnicy, którzy w sezonie 2011/2012 występowali w Wiśle, mieli wolne przed środowymi badaniami. W wewnętrznej grze kontrolnej wzięli udział: Pesković, Kwiatkowski - Pielak, Budnicki, Adamczyk, Klepczyński, Paczkowski, Stański, Mitura, Kustra, Bojaruniec, Kotarski, Bieńkowski, Matuszek, Garczewski, Kołodziejski, Wiejski, Chmielewski.

Niebawem powinno być wiadome, co stanie się z piłkarzami, których kontrakty z płockim klubem dobiegają końca. Obecnie pewne jest, że z Wisłą pożegnają się Daniel, Richard David, Ariel Jakubowski, Boris Pesković, Eivinas Zagurskas oraz kończący sportową karierę Artur Wyczałkowski. Oceną przydatności pozostałych graczy do drugoligowego zespołu Wisły ma zająć się sztab szkoleniowy.

Rozpoczynający się w poniedziałek obóz treningowy w Gostyninie ma potrwać tydzień. Po powrocie płocczanie przygotowywać się będą do nowego sezonu na własnych obiektach. W planach mają również mecze kontrolne, w których powinni zaprezentować się kolejni kandydaci do gry w barwach Wisły:

Wisła - Pogoń Siedlce, 11 lipca, 12.00
2. Łódzki KS - Wisła, 14 lipca, 12.00
3. Olimpia Elbląg - Wisła, 18 lipca
4. Wisła - Elana Toruń, 21 lipca, 12.00
5. Wisła - MKS Kutno, 28 lipca, 12.00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz