środa, 27 czerwca 2012

Mini Euro dla najmłodszychDrużyny z Mytiszczi (Rosja), Fort Wayne (USA), Bielec (Mołdawia), Pleven (Bułgaria), Żytomierza (Ukraina) i Rustawi (Gruzja) oraz reprezentacja Płocka wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Miast Partnerskich w piłce nożnej MiniEuro Płock 2012. W imprezie, której głównym celem jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowisk sportowych miast partnerskich, zagrają chłopcy urodzeni w 1997 roku i młodsi. Rywalizacja rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 1 lipca. 

Ceremonia otwarcia turnieju odbędzie się w czwartek 28 czerwca o 9.00 w Rodzinnej Strefie Kibica na Nowym Rynku. Wszystkie turniejowe pojedynku odbywać się będą na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3.

Jako pierwsza zameldowała się w Płocku amerykańska ekipa z Fort Wayne, złożona z 14- i 15-letnich chłopców występujących w tamtejszym klubie sportowym. Wraz z dziećmi zameldowało się w Płocku kilkoro ich rodziców.

W środę powinni w Płocku pojawić się zawodnicy z gruzińskiego Rustawi. Drużyna juniorów z tego miasta została założona dopiero cztery lata temu, ale od tego czasu regularnie uczestniczy w rozmaitych turniejach, których organizatorem jest Gruzińska Federacja Piłkarska. W minionym roku Rustawi została mistrzem Elite League, a niedawno wygrała Regionalne Mistrzostwa Kvemo Kartli.

Również w środę są oczekiwane ekipy z Rosji, Bułgarii, Mołdawii i Ukrainy. Gracze z Mytiszczi to mistrzowie Obwodu Moskiewskiego z 2011 roku. Młodzi zawodnicy FC Spartak Plewen w sezonie 2011/2012 zakończyli na drugim miejscu rozgrywki swojego okręgu, ulegając tylko Akademii Futbolu FC Litex Łowecz. Gracze FK Olimpia Bielce w sezonie 2011/2012 zdobyli brązowy medal Mistrzostw Bułgarii w swej kategorii wiekowej. A Szkoła Sportowa Polesie Żytomierz okazała się najlepsza w ubiegłorocznym turnieju „Gry Polonijne” zorganizowanym w Łomży. Gospodarze reprezentowani będą przez zespół Wisły Płock z rocznika 1997 oraz powołaną specjalnie na Mini Euro ekipę Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Turniejowe zmagania rozpoczną się w czwartek 28 czerwca o 11.00. Kolejne mecze odbywać się będą o 12.00, 16.00 i 17.00. Podobny rozkład gier obowiązywać będzie również w piątrek 29 czerwca. Sobota będzie dla młodych graczy dniem odpoczynku, a na niedzielę zaplanowane zostały mecze finałowe, kolejno o miejsca 7., 5., 3. i 1. (10.00, 11.00, 12.00 i 13.00). Uroczyste zakończenie turnieju jest planowane na 14.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz