wtorek, 12 czerwca 2012

Mustangi pod ścianą

Trzy porażki w czterech meczach to bilans futbolistów amerykańskich Mustangs Płock w sezonie 2012. Trzecią, dość pechową przegraną, płocczanie zaliczyli w meczu z Lowlanders Białystok rozgrywnym na bocznnym boisku Wisły przy ulicy Łukasiewicza 34. Jeśli Mustangi marzą jeszcze o grze w fazie play-off, muszą wygrać dwa mecze, które pozostały im do zakończenia pierwszej fazy rozgrywek, a jednocześnie liczyć na potknięcie białostoczczan w konfrontacji z niepokonanymi do tej pory Warsaw Spartans.
Lowlanders przyjechali do Płocka z mocną wiarą w zwycięstwo i już od pierwszych minut narzucili gospodarzom swój styl gry. Goście zagrali bardzo skutecznie w defensywie, a sami zdobyli punkty po doskonałej 20-jardowej akcji biegowej świetnie dysponowanego rozgrywającego Damiana Kołpaka.
Kompletnie zaskoczył gospodarzy manewr, który białostoczanie zastosowali w drugiej kwarcie. Gdy mieli już tylko trzy jardy do pola punktowego, ustawili się tak, jakby mieli zamiar zdobyć ytzy punkty dzięki kopnięciu z pola. Tymczasem piłka trafiła do Michała Maksimowicza, który wykonał akcję biegową zakończoną przyłożeniem.

Po przerwie do pracy wzięły się wreszcie Mustangi. Zaczęło się od przyłożenia Łukasza Pietrzaka i podwyższenia Gabriela Dunajewskiego. Niestety, po raz kolejny na akcję biegową zdecydował się Damian Kołpak i prowadzenie Lowlanders znowu wzrosło.

Zanim zakończyła się trzecia kwarta, pierwsze punkty dla płockiego zespoły zdobył popisujący się już wcześniej doskonałymi sprintami Zachary Hoffman. Ten sam zawodnik w ostatniej części gry zdołał doprowadzić również do wyrównania. Niestety, ostatnie słowo należało do przyjezdnych, a konkretnie do doskonale tego dnia dysponowanego Damiana Kołpaka.

Po zwycięstwie w Płocku Lowlanders Białystok mają na koncie trzy wygrane i zaledwie jedną porażkę. Są więc bardzo blisko awansu do fazy play-off. Sytuacja Mustangów jest ardziej skomplikowana. Płocczanie wygrali tylko jeden mecz, przegrywając trzy. Teoretycznie mają jeszcze szanse, aby znaleźć się w fazie play-off. Muszą jednak pokonać u siebie Husarię Szczecin, a w Białymstoku ograć tamtejszych Lowlanders różnicą co najmniej siedmiu unktów. A przy tym czekać na porażkę ekipy z Podlasia w konfrontacji z Warsaw Spartans.

Mustangs Płock - Lowlanders Białystok 20:27 (0:6, 0:7, 13:7, 7:7)
I kwarta
0:6 przyłożenie Damiana Kołpaka po 20-jardowej akcji biegowej
II kwarta
0:13 przyłożenie Tomasza Żukowskiego po 3-jardowej akcji po podaniu Michała Maksimowicza (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)
III kwarta
7:13 przyłożenie Marcina Malesy po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Gabriel Dunajewski)
7:20 przyłożenie Damiana Kołpaka po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)
13:20 przyłożenie Zachary’ego Hoffmana po 5-jardowej akcji biegowej
IV kwarta
20:20 przyłożenie Zachary’ego Hoffmana po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Gabriel Dunajewski)
20:27 przyłożenie Damian Kołpaka po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)