wtorek, 12 czerwca 2012

Kocięda celuje w Mistrzostwa Europy

Wychowanka Grota Płock, obecnie zawodniczka Społem Łódź, uczennica VII LO w Płocku, 17-letnia Ewelina Kocięda, reprezentując Polskę podczas 22. Turnieju Nadziei Strzeleckich zdobyła srebrny medal w drużynowym konkursie pistoletu pneumatycznego. Co jednak ważniejsze dla jej indywidualnej kariery, w konkursie indywidualnym pistoletu sportowego znalazła się w ścisłym finale juniorek, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Płocczanka wróciła z czeskiego Pilzna, gdzie rywalizowała ścisła światowa czołówka juniorów i juniorek, z nadziejami na powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się we Włoszech.


Jak podkreśla Leszek Kocięda, ojciec zawodniczki bardzo pomogły Ewelinie treningi na płockiej strzelnicy, które były możliwe dzięki pomocy ze strony jej macierzystego klubu - Grota Płock. W Pilznie polskiej drużynie juniorek do złota zabrakło tylko jednego punktu i Polki w składzie Joanna Tomala, Klaudia Breś i Ewelina Kocięda, musiały ustąpić wyższego miejsca na podium jedynie minimalnie lepiej dysponowanym Czeszkom.

W konkursie indywidualnym pistoletu sportowego (30 + 30 odległość 25 metrów) Ewelina awansowała do ścisłego finału z ostatniego, ósmego miejsca, po seriach kwalifikacyjnych. W finale strzelanie poszło jednak dużo lepiej i płocczanka zakończyła zawody na piątym miejscu, co jest jej ogromnym sukcesem, zwłaszcza, że jest młodsza od najstarszych juniorek nawet o trzy lata. W strzelectwie juniorem jest się do 21 roku życia. 

Z reprezentantem Polski płocczankę wyprzedziła jedynie zwyciężczyni konkurencji - Joanna Tomala, niekwestionowana liderka polskiej reprezentacji juniorek.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz