środa, 13 czerwca 2012

Kings of Sanda ze zmianami


Veronika Kohutowa oraz Tomasz Kowalski i Kamil Widawski odwołali swój udział w drugiej gali Kings of Sanda, która odbędzie się w płockiej Orlen Arenie w piątek 15 czerwca  o 19.00. Czeszka zmuszona była do rezygnacji z występu ponieważ czeka ją egzamin na studiach. Polacy natomiast wycofali się ze względów osobistych. Organizatorom nie udało się znaleźć zastępczyni dla zawodniczki z Czech, więc kibice nie zobaczą w ringu również jej niedoszłej rywalki Kamili Balandy. Sebatian Rajewski zamiast z Kamilem Widawskim o pas młodzieżowego mistrza Polski sandy zawodowej walczyć będzie z Adamem Molędysem. Amadeusz Toboł skrzyżuje rękawice z Danielem Prokuratem.
Niezwykle interesująco zapowiada się rywalizacja w kategorii wagowej – 70 kilogramów Łukasza Rajewskiego (Rajewski Team Płock) z Artemem Woskobojnikowem, do którego przylgnęło miano „Pogromcy Polaków”.

Dyrektorem sportowym II Gali Kings Of Sanda jest Robert Rajewski, jeden z najlepszych polskich trenerów sportów walki, wychowawca wielu niezwykle utytułowanych zawodników (większość z nich reprezentowała lub wciąż reprezentuje grupę Rajewski Team). To właśnie dzięki niemu udało się zaprosić do Płocka zawodniczki i zawodników, którzy zagwarantują wysoki poziom sportowy. Walki powinni być niezwykle emocjonujące i trzymać w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy.

Tym bardziej, że poziom sportowy sandy jest w Polsce bardzo wysoki. Nasza reprezentacja w 2011 roku zdobyła łącznie 28 medali Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Biorąc pod uwagę, że Wu Shu (a więc również sanda) ma szansę na olimpijski debiut już w 2016 roku, Polska stanie dzięki temu przed szansą istotnego poprawienia medalowego bilansu na Igrzyskach.

W płockiej Orlen Arenie walczyć będą:
Wiktoria Sidor – Weronika Sulka (walka pokazowa juniorek w formule light contact -  35 kg)
Adam Molędys – Sebastian Rajewski (-65 kg)
Julia Hakova – Iwona Nieroda (-50 kg)
Mateusz Janik – Michał Polak (-65 kg)
Michał Węcławek – Daniel Jędrzejewski (-70 kg)
Daniel Prokurat – Amadeusz Toboł (-80 kg)
Piotr Strus – Zbigniew Stawicki (-90 kg)
Artem Woskobojnikow – Łukasz Rajewski (-70 kg)
Jurij Dobko – Artur Głuchowski (+110 kg)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz