środa, 13 czerwca 2012

Kadra nafciarzy ustalona


Jeden z nowych Nafciarzy
Ivan Nikcević
Dziewiętnastu zawodników ma liczyć szeroka kadra piłkarzy ręcznych Orlen Wisły na sezon 2012/2013. Po zakończeniu rozgrywek z Płockiem pożegnali się: Morten Seier, Bartosz Dudek, Arkadiusz Miszka, Luka Dobelsek, Kenneth Olsen i Grzegorz Gomółka. Ich miejsce zajmą pozyskani niedawno Marin Sego, Ivan Nikiktic, Petar Nedadic, Valentin Ghionea oraz dwaj wychowankowie płockiego klubu – Michał Obiała i Cezary Marciniak. O ile jednak czterej gracze z Bałkanów powinni stać się bardzo istotnym wzmocnieniem pierwszego zespołu, to grający dotychczas w rezerwach młodzi nafciarze będą traktowania na razie jako uzupełnienie składu. 


Wśród zawodników, którzy rozstali się z Orlen Wisłą, najdłużej związani z nią byli Morten Seier i Arkadiusz Miszka. Nieco krócej trwała płocka przygoda Luki Dobelseka i Joakima Backstroma. Bartosz Dudek to kolejny wychowanek klubu, który nie przebił się do podstawowego składu, więc postanowił zmienić pracodawcę. Zaledwie kilka miesięcy pracowali z trenerem Larsem Waltherem ściągani w trybie awaryjnym Kenneth Olsen i Grzegorz Gomółka.

Przed rozpoczęciem sezonu 2012/2013 Orlen Wisła została wzmocniona przez czterech graczy z Bałkanów – chorwackiego bramkarza Marina Sego, reprezentantów Serbii (obaj mają szansę wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Londynie) lewoskrzydłowego Ivana Nikcevicia i lewego rozgrywającego Petera Nedadicia oraz Rumuna Valentina Ghioneę grającego na prawym skrzydle, ale w razie potrzeby mogącego wystąpić również na prawym rozegraniu.

Uzupełnieniem szerokiej kadry pierwszego zespołu będą dwaj wychowankowie – bramkarz Cezary Marciniak oraz środkowy rozgrywający Michał Obiała. Obaj muszą jednak liczyć się z tym, że większość meczów oglądać będą z perspektywy ławki rezerwowych lub nawet trybun. Na boisku mogą się pojawić, kiedy któryś z grających na ich pozycjach zawodników dozna kontuzji lub w spotkaniach z zespołami z dolnej części ligowej tabeli.

W składzie Orlen Wisły na sezon 2012/2013 znaleźli się: Marin Sego, Marcin Wichary, Cezary Marciniak, Zbigniew Kwiatkowski, Muhamed Toromanović, Kamil Syprzak, Valentin Ghionea, Nikcević, Christian Spanne, Adam Wiśniewski, Michał Obiała, Petar Nenadić, Piotr Chrapkowski, Nikola Eklemović, Michał Kubisztal, Bostjan Kavas, Michał Zołoteńko, Adam Twardo i Paweł Paczkowski. Sztab szkoleniowy tworzyć będą: trener Lars Walther, drugi trener Krzysztof Kisiel, trener bramkarzy Artur Góral, masażyści Michał Dolny i Mariusz Jaroszewski oraz kierownik drużyny Grzegorz Markiewicz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz