poniedziałek, 11 czerwca 2012

Emocje gwarantowaneDwaj finaliści tegorocznego Final Four Velux Ligi Mistrzów – AG Kopenhaga i Fuchse Berlin oraz MKB Veszprem, Montpellier Agglomeration i CAJA 3 BM Aragon będą rywalami piłkarzy ręcznych Orlen Wisły w 26. edycji turnieju EVFH Cup. Udział w imprezie, która zostanie rozegrana 18-19 sierpnia, to jeden z najważniejszych etapów aktualnych wicemistrzów Polski do sezonu 2012/2013. Ekipa prowadzona przez trenera Larsa Walthera ma w planach również mecze kontrolne ze zwycięzcą tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, aktualnym mistrzem Niemiec, dziewięciokrotnym zwycięzcą EVFH Cup – THW Kiel.

Puchar EVFH to turniej, którego historia sięga 1987 roku. W rozegranych dotychczas 25 edycjach wzięło udział 56 zespołów z 21 krajów. Najwięcej, bo aż dziewięć triumfów w tej imprezie ma na swoim koncie THW Kiel, które wygrywało w Ehingen dziewięciokrotnie, w tym trzy razy z rzędu w latach 2009-2011. Rok temu najlepszym zawodnikiem turnieju był grający w Fuchse Berlin Bartłomiej Jaszka.

W tym roku w gronie uczestników EVFH Cup zabraknie wprawdzie THW Kiel, ale brak „Zebr” nie powinien oznaczać braku emocji. Przeciwnie, AG Kopenhaga i Fuchse Berlin występowały w tegorocznym Final Four Velux Ligi Mistrzów.

Montpellier Agglomeration to czternastokrotny mistrz Francji, jedenastokrotny zdobywca krajowego pucharu, ośmiokrotny zdobywca Pucharu Ligi Francuskiej, triumfator Ligi Mistrzów w 2003 roku. W Montpellier grali między innymi Nikola Karabatić, Thierry Omeyer, Jerome Fernandez i Didier Dinart.

MKB Veszprem to najmocniejsza, obok Picku Szeged, ekipa ligi węgierskiej, 19-krotny mistrz i 20-krotny zdobywca Pucharu Węgier, zdobywca Pucharu EHF w 1992 i 2008 roku, wielokrotny uczestnik Ligi Mistrzów i jej triumfator w 2002 roku.

Najmniej znany w całym towarzystwie klub to hiszpański CAJA3 BM Aragon, założony w 2003 roku, uczestnik rozgrywek o Puchar EHF w 2007 roku, w zakończonym niedawno sezonie zdobywca szóstego miejsca w Asobal Lidze.

Pierwszego dnia EVFH Cup mecze w grupach rozgrywane będą 2x25 minut. Drugi dzień to gry decydujące o końcowej kolejności grane 2x30 minut.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz